Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Daling

Tesla verdubbelt recordverlies maar blijft positief

02 augustus 2018 - 08:27ActueelInnovatie & TransformatieTesla
Pim van der Beek

Tesla heeft afgelopen kwartaal een recordverlies geleden van 718 miljoen dollar. Dat is meer dan twee keer zoveel als het verlies dat de maker van elektrische auto’s in dezelfde periode in 2017 leed (336 miljoen dollar). De bedrijfstop blijft positief ondanks de dieprode cijfers.

De omzet steeg namelijk met ruim 40 procent naar vier miljard dollar. Ook verwacht het bedrijf om in het derde en vierde kwartaal van 2018 winst te maken. Als er tenminste geen onverwachte tegenvallers zijn.

Tesla schrijft in een toelichting op de cijfers dat de productie van Tesla Model 3 nu goed loopt.. In het derde kwartaal verwacht het bedrijf vijftigduizend tot 55.000 auto’s te produceren. Tot nu toe lukte het niet om de gewenste productie van vijfduizend auto’s per week te halen.

Aandeelhouders reageren ondanks het recordverlies positief op de kwartaalcijfers. De koers van Tesla steeg na de bekendmaking van de cijfers met ruim 5 procent. In het eerste kwartaal van 2018 boekte het bedrijf een kwartaalverlies van bijna zeshonderd miljoen euro.

Tesla Model 3

Naast het vlaggenschip van de autobouwer, Model S, produceert Tesla ook een sports-utility-model (Model X). Met het nieuwe Model 3 (sedan), hoopt het bedrijf een elektrische auto voor algemeen publiek te presenteren. De fabrikant belooft eind 2018 voor 35.000 dollar een basismodel te kunnen leveren. Ondertussen wordt er ook gewerkt aan Model Y en is er een nieuwe sportwagen in de maak.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCarrière

Larry Ellison neemt zitting in het bestuur van Tesla

5G
ActueelCloud & Infrastructuur

Sprint en Telstra bieden 5G-apparaat van HTC

Tesla Model S
ActueelSecurity & Awareness

Leuvense onderzoekers kraken Tesla-sleutels

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs