Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Infor stoot weer deel af: bibliotheek-tak naar Axiell

13 januari 2022 - 10:55ActueelCloud & InfrastructuurAxiellInfor
Rik Sanders

Na eerder al de enterprise asset management (eam)-activiteiten aan het Zweedse Hexagon te hebben verkocht, doet Infor nu de bibliotheeksoftware van de hand. Het eveneens uit Zweden afkomstige Axiell rondt de overname van Infor Library & Information Solutions af in februari. Een verkoopsom is niet gemeld. Axiell uit Lund levert software en it-diensten aan de culturele sector.

Infor Library & Information Solutions, voorheen bekend als een activiteit van het Canadese Geac (in 2006 gekocht door Infor), is altijd een vreemde eend in de bijt geweest in het Amerikaanse enterprise resource planning (erp)-softwareconcern. Het voerde een eigen koers met eigen software voor bibliotheken, archieven en musea, gebaseerd op Caché, het databasemanagementsysteem van Intersystems. Als zelfstandige kleine business-unit is het actief in met name Canada, Frankrijk en Nederland alsook klanten in Australië, België, Griekenland, Zwitserland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten.

Al jaren was het de vraag wanneer het onderdeel zou worden afgestoten, maar Infor hield de bibliotheekdivisie binnenboord vanwege de sterk branchegerichte focus van het softwareconcern. Die strategie is met de nieuwe (volledig) eigenaar Koch Industries recent aangescherpt tot de industriële productie en de zorgsector. Niet-kernactiviteiten, zoals bibliotheeksoftware, worden in de etalage gezet.

Expansie

Het Zweedse Axiell heeft nu Infor Library & Information Solutions opgepikt voor een niet nader bekend gemaakt bedrag. Het bedrijf is in de jaren tachtig opgericht als softwareleverancier voor openbare bibliotheken in Zweden. Daarna groeide het uit tot een internationale aanbieder, eerst in Scandinavië en later daarbuiten. In 2013 nam het Nederlandse Adlib Information Systems uit Maarssen over, een aanbieder van een collectiebeheersysteem voor musea, archieven en bibliotheken. 

De overname van de Infor-tak past in de expansiestrategie van Axiell, waarbij klanten, in hun eigen tempo, worden overgezet naar het cloudplatform Quria. Bij de Infor-bibliotheeksoftware gaat om zo’n 180 klanten; Axiell claimt drieduizend bibliotheken en andere culturele instellingen te bedienen vanuit 28 kantoren wereldwijd.  

Meer over

DienstenOvername

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Vrachtschip
ActueelCloud & Infrastructuur

Hexagon pakt met eam vervuilende schepen aan

deal handen schudden overeenkomst contract
ActueelCloud & Infrastructuur

Infor stoot eam-tak af aan Zweeds Hexagon

ActueelCarrière

Hein Kivits nieuwe baas van Infor Benelux

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs