Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Handen schudden

Grootste overname AMCS: het Duitse Quentic

23 mei 2022 - 10:36ActueelCloud & InfrastructuurAMCSGMT
Rik Sanders

AMCS, een leverancier van software en voertuigtechnologie voor de afval- en recyclingbranche, heeft de Duitse branchegenoot Quentic gekocht. Dit bedrijf biedt software voor milieu-, gezondheids-, veiligheids- en kwaliteitsbeheer. Het Ierse AMCS is ook in de Benelux actief, met een hoofdkantoor in Rotterdam.

AMCS (Advanced Manufacturing Control Systems) is een van de grotere softwarebedrijven ter wereld voor de milieu-, utiliteit-, recycling- en grondstofindustrie. Het bedrijf, met zijn hoofdzetel in het Ierse Limerick, heeft kantoren in Noord-Amerika, Europa en Australië en meer dan achthonderd werknemers in twaalf landen. De aankoop van het uit Berlijn afkomstige Quentic (voorheen EcoIntense) is de grootste acquisitie tot nu toe. Over de koopsom zijn geen details vrijgegeven.

Door de inlijving van Quentic verbreedt AMCS zijn marktfocus naar de industrie. Ook daar wil het zijn software verkopen waarmee voorraadketens efficiënt zijn in te richten met als doel het verminderen van afval en risico’s.

Bij Quentic werken ruim 250 man. Vestigingen zijn er in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Finland, Zweden, Denemarken, België (Gent), Nederland (Amsterdam), Frankrijk, Spanje en Italië.

In 2016 kocht AMCS het Nederlandse GMT Europe. Onder meer de gemeente Rotterdam en Regio Gooi en Vechtstreek zijn klant. In België neemt onder andere Sofico de software af.

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Afval
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ierse afvalspecialist AMCS blikt Recy Sytems in

    Afval
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ierse AMCS Group lijft GMT Europe in

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs