Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

NCR splitst zich op in Voyix en Atleos

29 september 2023 - 09:55ActueelCloud & InfrastructuurNCR
Rik Sanders

NCR, de Amerikaanse leverancier van bankautomaten en financiële systemen, wordt in tweeën gebroken. Het ene deel, NCR Atleos, levert geldautomaten terwijl het andere deel, NCR Voyix, zich richt op digitaal bankieren voor de detailhandel, horeca en toerisme.

De splitsing verloopt via een aandelenruil die naar verwachting op 16 oktober wordt afgerond. Hierna zal Atleos officieel een onafhankelijk, beursgenoteerd bedrijf zijn waarin NCR Voyix geen eigendomsbelang meer heeft.

De naam Voyix verwijst naar het idee van een reis (‘voyage’) van klanten met NCR, terwijl Atleos ‘een atlas of kaart biedt’ van de geldautomaten wereldwijd.

NCR (National Cash Register) is stokoud; het Amerikaanse bedrijf stamt uit 1884. Het begon ooit als leverancier van kasregisters en werpt zich vandaag de dag op als dienstverlener in financiële transacties. Het bedrijf is bekend om zijn geldautomaten en levert ook kassasystemen (point of sales) aan winkeliers, restauranthouders en bankiers, inclusief backoffice-oplossingen. Ook biedt het salarisverwerkingstoepassingen en telecomdiensten.

NCR, met hoofdkwartier in Atlanta, Georgia, telt zo’n 35.000 employees wereldwijd, verspreid over 141 landen. In Nederland staat er een kantoor in Amsterdam, in België in Zaventem.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

NCR en PTC komen met IoT-dienst

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs