Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Hard- en softwareketen EuroSys verkocht

Overname
02 augustus 2016 - 07:01ActueelInnovatie & Transformatie
Kevin Stickens
Kevin Stickens

Oprichter Mark Lens verkoopt zijn acht EuroSys-winkels aan het management. Tegelijk verandert de hard- en softwareketen van naam. Daarvoor wordt de eigen merknaam Auva van het schap gehaald. Op korte termijn komen er acht medewerkers de onderneming versterken.

De (gedeeltelijke) verkoop is inmiddels bekendgemaakt aan het personeel, leveranciers en klanten van EuroSys. Mark Lens verkoopt in eerste instantie 50 procent van de keten aan Raf Coomans,  zijn compagnon de route, die sinds 1993 als eigenaar en zaakvoerder zijn winkel in Heusden-Zolder uitbouwde onder de paraplu van EuroSys. Het is de bedoeling dat Mark Lens later minderheidsaandeelhouder wordt en andere directieleden de kans krijgen om aandeelhouder te worden.

Auva, de nieuwe naam van de onderneming, blijft lid van de aankooporganisatie Selexion én strategische partner van Telenet. De dienstverlening richting zelfstandige ondernemers wordt ook uitgebreid.

De naam EuroSys blijft overigens bestaan als EuroSys Business Center in Houthalen-Helchteren, het it-dienstencenter voor bedrijven en overheden. Ook daar heeft Mark Lens de operationele verantwoordelijkheid doorgeschoven naar het managementteam en focust hij zich enkel nog op de strategische krijtlijnen. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Huawei beweert zonder ASML top van chip­in­du­strie te bereiken

    Security-check-luchtvaart-aviation-cybersecurity
    Security & Awareness

    Cyberverzekeraar Stoïk lanceert eigen security-diensten

    Innovatie & Transformatie

    Dit zijn de winnaars van de Computable Awards 2026

    Innovatie & Transformatie

    Michel Verwaerde is IT Person of the Year

    Innovatie & Transformatie

    Van projecten, sociale innovaties tot IT Person: zij maken kans op een Computable Award

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs