Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Afkraken

Weer ruzie Google en Amazon over gebruik YouTube

08 december 2017 - 10:25ActueelInnovatie & TransformatieAmazonGoogleYouTube
Christel Dieleman
Christel Dieleman

Er is wederom ruzie tussen Google en Amazon. Dit keer zijn ze het niet eens over het gebruik van Google-onderdeel YouTube op Amazon-producten en het verkopen van de hardware-producten van Google bij Amazon.

Het is de tweede keer dat de twee met elkaar in de clinch liggen. Het begon eind september, toen Google besloot dat eigenaren van de Amazon Echo Show (een apparaat met een spraakassistent en een scherm) geen YouTube meer mochten kijken. Volgens Google schond Amazon de gebruikersvoorwaarden van YouTube door de manier waarop het videoplatform via het Amazon-apparaat te bekijken was. Via een update werd dit probleem opgelost. Het product is overigens nog niet in Nederland verkrijgbaar, maar in de VS wel en daar wordt het bijvoorbeeld in de keuken gebruikt.

Het leek vervolgens goed te gaan, maar de ruzie is in alle hevigheid terug. Google heeft YouTube niet alleen van de Echo Show afgehaald, maar ook van Amazons tv-product (waarmee je films en series kunt streamen naar je televisie); een apparaat dat in de VS nog meer wordt gebruikt.

Amazon betreurt dat, maar volgens Google ligt het aan de webgigant zelf: die wil de thermostaat van Google’s zusterbedrijf Nest niet verkopen, evenmin als de Chromecast, het tv-product van Google.  Het escalerende conflict – dat ook Amazons Android-afgetakte tablets omvat en Google’s Chromecast – doet denken aan de YouTube-ruzie van Google en Microsoft rond Windows Phone.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

AchtergrondInnovatie & Transformatie

‘Google en Amazon spelen Microsoft en Real’

Geld money
ActueelInnovatie & Transformatie

Techreuzen blijven indrukwekkende geldmachines

Amazon Echo
ActueelCloud & Infrastructuur

Amazon Echo nu ook in België beschikbaar

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs