Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Cloud computing

Ook Amerikanen graven licentie-strijdbijl op

30 september 2022 - 09:58ActueelCloud & InfrastructuurBeltugCIO Platform Nederland
William Visterin

In navolging van de acties van Europese cio-verenigingen Beltug, Cigref, CIO Platform Nederland en Voice is er nu ook een Amerikaanse actiegroep en campagne opgericht die optreedt tegen de licentiepolitiek van (grote) softwarebedrijven.

In de VS is de campagnegroep Coalition For Fair Software Licensing (CFSL) gestart om de ‘beperkende voorwaarden’ en concurrentiebeperkende bedrijfspraktijken aan te pakken die klanten een zogenaamde lock-in en overstap naar cloudtoepassingen zouden belemmeren.

De groep wordt geleid door Ryan Triplette, voorheen directeur overheidsrelaties bij Intel. Leden van de coalitie zijn bedrijfsklanten, actief in meerdere sectoren als financiële diensten, gezondheidszorg en technologie. ‘Cloudklanten over de hele wereld zijn al lange tijd onderworpen aan herhaalde financiële schade als gevolg van de beperkende softwarelicentiepraktijken van legacy-providers’, klinkt het in een verklaring.

‘Na honderden gesprekken met getroffen klanten onderschrijft onze coalitie de principles of fair software licensing. Deze principes vormen de basis om een einde te maken aan misbruik van licentietactieken in de cloud en ze moeten de verdere groei, invoering en diversificatie van clouddiensten verzekeren’, aldus Triplette in een mededeling.

Europese cio’s

De Amerikaanse actie bouwt eigenlijk verder op een Europees initiatief. Deze negen punten tellende code is bedacht door de groep Cloud Infrastructure Services Providers in Europe (Cispe) en geëxporteerd naar de VS. Cispe is de Europese vereniging van hostingbedrijven.

Ook dit komt voort uit een eerder Europees initiatief. Want Beltug, Cigref, CIO Platform Nederland en Voice zijn al langer bezig met dergelijke acties. ‘In 2016 publiceerden we met Beltug een code of conduct voor softwarebedrijven, toen nog met veel aandacht op on-premise software’, vertelt Danielle Jacobs, ceo van Beltug. ‘En vorig jaar beslisten de vier cio-verenigingen om deze te vertalen naar de cloudcontext, en el eerlijke principes te definiëren. Deze zijn gebaseerd op de ervaringen van de leden van de vier verenigingen’, kadert Jacobs.

Bij overleg van Cigref met Cispe hebben ook zij dergelijke principes gemaakt. ‘Die zijn overlappend, maar minder breed dan die van de gebruikersverenigingen omdat ze beperkt zijn tot de infrastructuurkant’, stelt ze. Waarmee deze fair principles dus ook hun navolging krijgen in de VS.

Meer over

CIOHostingLegacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Europese Commissie krijgt praktijkcode voor algemene ai

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Belgisch 5G-netwerk gaat van 87 naar 99,9 procent

    Onderhandelingen gesprekken deal overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlands Odin koopt Assyst, jonge Britse hackers gearresteerd (en meer)

    Handen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    ActueelData & AI

    Kort: Bedrijven schalen gebruik agentic ai op, Panasonic helpt The AA (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs