Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

4 op 10 bedrijven maakt geen dagelijkse back-up

cloud computing
31 maart 2016 - 08:07ActueelCloud & Infrastructuur
Kevin Stickens
Kevin Stickens

Maar liefst 40 procent van de Belgische bedrijven maakt geen dagelijkse back-up. Een kwart van de Belgische bedrijven verliest hierdoor data. Dat concludeert Dat is een Merak, specialist in archiefbeheer, in zijn onderzoek naar dataverlies.

Bij grotere bedrijven vanaf 250 medewerkers vindt dagelijks een back-up plaats. Amper 3 procent van deze bedrijven doet dit om de paar dagen of wekelijks. Vooral bij kleinere bedrijven schort het aan een (goed) back-upbeleid. Zo maakt 8 procent van de kmo’s maar enkele keren per jaar een back-up. Deze hebben meestal geen duidelijkheid over wie verantwoordelijk is voor back-ups. Volgens Merak is er daarom een back-upbeleid nodig, dat bedrijven voorbereid op incidenten die data kunnen vernietigen, zoals een computercrash of een brand.

Een kwart van de Belgische bedrijven geeft toe al minstens één keer data te hebben verloren. Bij 11 procent gebeurde dat zelfs meerdere keren. Bij de helft van deze bedrijven was een gedeelte van de data onherroepelijk verloren en 10 procent was alle data kwijt. Drie kwart van de getroffen bedrijven reageerde door het it-beleid aan te passen. De overige 25 procent liet het beleid onveranderd. 

Fysieke back-up

De onderzoekers constateren dat fysieke back-ups populair blijven. Van alle bedrijven die back-uppen, bewaart 52 procent een fysieke back-up (tape of disk) intern en 39 procent maakt fysieke back-ups die (ook) extern worden bewaard. Daarnaast bewaart een kwart de back-ups (ook) in de cloud.

Nicolas Uyttenhove, woordvoerder van Merak: ‘Bedrijven kiezen om hun back-up in het bedrijf te bewaren om kosten te besparen, maar externe bewaring kost slechts een fractie van het volledige it-budget van een onderneming. Externe bewaring biedt ook bescherming tegen diefstal, brand of andere rampen. Dat kost enkele honderden euro’s per jaar, een investering die niet op kan tegen de kosten die dataverlies met zich meebrengen.’

Meer over

DatarecoveryStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Geheime Chinese kopie van ASML’s nieuwste chipmachine ontdekt in Shenzhen

    Cloud & Infrastructuur

    Cegeka op weg naar klimaatneutrale clouddiensten

    Data & AI

    AWS trekt ai diep de stack in

    Innovatie & Transformatie

    Imec krijgt geld voor doorbraak bij quantumcomputers

    Software Innovation

    Microsoft jaagt prijzen M365-abonnementen tot 33 procent omhoog

    Nexus-datacenter Zellik
    Cloud & Infrastructuur

    VUB neemt nieuwe supercomputer Sofia in gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs