Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Kwantum

IBM laat wetenschapper toe tot kwantumcomputer

04 mei 2016 - 08:16ActueelCarrièreIBM
Sander Hulsman
Chief Digital Content

IBM Research brengt voor het eerst een droom van heel wat wetenschappers binnen handbereik. IBM maakt een kwantumprocessor via de cloud publiekelijk beschikbaar. Gebruikers kunnen hiermee voor het eerst hun eigen experimenten en algoritmes door een kwantumcomputer laten uitvoeren. IBM belooft later meer rekenkracht toe te voegen, zodat gebruikers hun experimenten kunnen uitbreiden en er nieuwe toepassingen ontdekt worden voor deze technologie.

De kwantumcomputer is één van de meest veelbelovende technologieën die een compleet nieuwe technologische revolutie ontketent. Waar we decennialang geleerd hebben dat computers alleen met nullen en enen rekenen, werkt de kwantumcomputer met ‘qubits’ die beide getallen tegelijkertijd kunnen aannemen. Door dit systeem neemt de rekenkracht van kwantumcomputers exponentieel toe bij elke qubit die eraan wordt toegevoegd. Ter illustratie, een kwantumcomputer van vijftig qubit biedt oplossingen voor problemen waar de vijfhonderd snelste supercomputers momenteel niet uitkomen.

IBM Quantum Experience

IBM Quantum Experience is de naam van het kwantumcomputing-platform dat IBM via de cloud openbaar maakt. Gebruikers kunnen algoritmes en experimenten uitvoeren op de kwantumprocessor van IBM. Of ze kunnen met de individuele kwantum bits (qubits) aan de slag. Op het platform zijn ook handleidingen en simulaties te vinden van wat er mogelijk is met kwantumcomputing.

De IBM-processor van vijf qubit vormt de opmaat naar een veel krachtigere universele kwantumcomputer. Deze universele kwantumcomputers bestaan momenteel nog niet en kunnen worden geprogrammeerd om meer dan één specifieke computertaak uit te voeren. IBM verwacht dat middelgrote universele kwantumcomputers van vijftig tot honderd qubits binnen tien jaar het levenslicht gaan zien.

Universiteiten en studenten

Door de vorderingen die kwantumtechnologie de laatste jaren heeft doorgemaakt, is de aandacht vanuit de wetenschap en het bedrijfsleven enorm toegenomen. Nu IBM zijn kwantumcomputer via de cloud publiek maakt, biedt het organisaties de kans om zelf uit te zoeken wat de technologie voor hen kan betekenen. Universiteiten kunnen bijvoorbeeld hun lesprogramma’s aanvullen met experimenten die direct via de kwantumcomputer worden uitgevoerd. Studenten kunnen nieuwe carrièrepaden ontdekken die ontstaan naarmate de toepassingen van kwantumtechnologie zich in de komende jaren verder aftekenen.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

IBM zet turbo op quantumcomputers

Kwantum matrix
ActueelInnovatie & Transformatie

Toshiba heeft record in quantumsleuteldistributie

ActueelCloud & Infrastructuur

IBM ontwikkelt commerciële kwantumcomputer

Nieuw kantoor
ActueelCloud & Infrastructuur

IBM steekt 178 miljoen euro in Watson IoT-kantoor

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs