Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Systemax verkoopt Misco aan Hilco Capital

Deal handen schudden overname
28 maart 2017 - 10:57ActueelCloud & InfrastructuurMisco SolutionsSystemax
Rik Sanders

De Amerikaanse ict-groothandel Systemax heeft zijn verlieslatende European Technology Products Group afgestoten aan de Britse investeerder Hilco Capital. Tot dit Systemax-onderdeel behoort de hardwaredienstverlener en wederverkoper Misco met vestigingen in Nederland, Groot-Brittannië, Italië, Spanje en Zweden. Een ander onderdeel, het Franse Inmac Wstor, wordt niet verkocht.

Een overnamebedrag is niet vrijgegeven. Systemax meldt wel een klein aandeel in de afgestoten bedrijfsonderdelen (officieel: Systemax Europe SARL Luxembourg) te behouden. Hilco Capital is een bedrijvendokter die slechtlopende ondernemingen onder handen neemt. De Misco-onderdelen komen onder een nieuw bedrijf te hangen dat wordt geleid door het management buy-in team van Hilco Capital én de aangetrokken Alan Cantwell, een specialist in bedrijfsovernames.

Vorig jaar werd Misco Duitsland al verkocht aan Cancom. De verlieslatende omzet van Misco bedroeg in 2016 ruim vijfhonderd miljoen dollar (ter vergelijking: de Franse tak Inmac Wstor behaalde in zijn eentje een winstgevende omzet van ruim vierhonderd miljoen dollar). Er werken ruim duizend man bij de Misco-groep, dat ook nog een shared-servicecenter in Hongarije heeft. Ook verkoopt Misco via het online-kanaal in België en Ierland.

Systemax en SCC

Na de verkoop van de Misco-groep bestaat Systemax in de VS alleen nog uit de Industrial Products Group die airconditioners, papier en kantoorartikelen verkoopt. Samen met de Franse wederverkoper Inmac Wstore leverde dat in 2016 een winstgevende omzet op van ruim 1,1 miljard dollar.

Systemax kocht in juni 2014 hardwaredienstverlener SCC Nederland, dat daarna doorging als Misco Solutions. Begin 2017 fuseerden Misco Nederland – wederverkoper van hard- en software – en Misco Solutions nog tot Misco Solutions.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Overheid voor ruim 200 miljoen aan contracten bij Sopra Steria

    Datacenter
    Cloud & Infrastructuur

    ‘Microsoft enige huurder nieuwe hyperscaler in Amsterdam’

    Cloud & Infrastructuur

    Intel kampt met problemen in aanlevering, productie én vraag

    Innovatie & Transformatie

    It-outsourcing in België: zes leiders en vijf allrounders

    Cloud & Infrastructuur

    Opluchting over cijfers Atos

    Werkplek & Beheer

    2025 laat gezonde groei pc-markt zien

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs