Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Imec en ASML verstevigen handdruk

29 juni 2023 - 08:30ActueelCloud & InfrastructuurASMLImec
William Visterin

Chipspecialisten Imec en ASML ondertekenen een memorandum om halfgeleideronderzoek en duurzame innovatie in Europa te ondersteunen. ASML investeert hierbij in Imecs toekomstige porject.

Imec uit Leuven, het onderzoekscentrum in onder meer nano-elektronica, en halfgeleiderspecialist ASML kondigen aan dat ze hun samenwerking intensifiëren. Specifiek gaat het om de volgende fase van de ontwikkeling van een zogenaamd extreem ultraviolet (euv)-lithografielijn met high-numerical aperture (high-na) bij Imec.

Het project moet industrieën, die halfgeleidertechnologieën gebruiken, inzicht geven in de mogelijkheden van geavanceerde halfgeleidertechnologie. De samenwerking tussen Imec, ASML en andere partners moet ook nieuwe halfgeleidertoepassingen en de ontwikkeling van duurzame productieoplossingen voor chipfabrikanten en eindgebruikers mogelijk maken.

De intentieverklaring omvat de installatie en het onderhoud van ASML’s volledige suite van geavanceerde lithografie- en meetapparatuur in de Imec-pilotlijn in Leuven. Hoeveel de investering bedraagt, is niet bekend.

De nieuwe high-na-technologie is volgens de twee initiatiefnemers cruciaal voor de ontwikkeling van energie-efficiënte chips met hoge prestaties, zoals ai-systemen van de volgende generatie.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Imec werkt aan doorbraken in auto-industrie

ActueelCloud & Infrastructuur

[UPDATE] China beperkt export metalen voor chips

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs