Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
internet of things

Orange werkt aan IoT-city in Antwerpen

06 oktober 2017 - 07:42ActueelCloud & Infrastructuur
Suzanne Martens

Orange Business Services wil in 2018 een zogenaamd lte-m-netwerk uitrollen. Als onderdeel daarvan ontwikkelt het internet of things (IoT)-toepassingen voor bedrijven. Daarvoor worden diverse pilotprojecten gestart. In Antwerpen werkt het telecombedrijf aan een zogenaamd ‘Lte IoT City’. In het vierder kwartaal van dit jaar gaat deze test van start.

Lte-m is een uitbreiding van het lte- (of 4G-) mobiele netwerk, dat is ontwikkeld ten behoeve van IoT-toepassingen met een lager energieverbruik. Voorbeelden van die IoT-toepassingen zijn asset tracking, remote monitoring, onderhoudsvoorspelling, smart metering, telematica en autoverzekeringen.

Orange Business Services wil het lte-m-netwerk in 2018 introduceren. Ter voorbereiding daarop zijn verschillende lte-m-testcases gestart. Zo werkt Orange in Antwerpen aan de opening van een ‘Lte IoT City’. In het vierde kwartaal van 2017 gaan hier pilots voor draaien. En in Spanje is het telecombedrijf, in samenwerking met klanten en fabrikanten van toestellen, gestart met testen in verschillende sectoren en toepassingen, zoals smart utility, smart cities en facility management.

Industry 4.0

Orange heeft al eerder testen op het lte-m-netwerk uitgevoerd, zoals producten voor asset tracking en Industry 4.0, een persoonlijke gps-tracker in een waterdichte verpakking en een kleine gps-tracker voor het volgen van kleine items. De eerste prototypes van deze toestellen zijn nu beschikbaar om getest te worden in pilootprojecten van klanten.

‘De ontwikkeling van het lte-m-netwerk maakt deel uit van onze strategie om, middels Datavenue, een hele waaier aan IoT-connectiviteitsopties aan onze klanten aan te bieden. De beschikbaarheid van lte-m-toestellen laat onze klanten toe hun lte-m-toepassingen te ontwikkelen alvorens de netwerken in 2018 worden uitgerold’, aldus Olivier Ondet, vice president van IoT en analytics bij Orange Business Services.

Meer over

GPSLTENetwerkenTesting

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Frank Baggermans
ActueelCarrière

Orange Business Services heeft nieuwe Benelux-baas

Michaël Trabbia
ActueelCloud & Infrastructuur

Michaël Trabbia nieuwe CEO Orange België

Jean-Marc Harion
ActueelCarrière

Orange-CEO Harion verruilt België voor Egypte

Antwerpen Brabo
ActueelCloud & Infrastructuur

Antwerpen test smart city-projecten in smart zone

Haven Antwerpen
ActueelCloud & Infrastructuur

Antwerpen krijgt eigen IoT-incubator

Orange
ActueelCloud & Infrastructuur

Orange wil samenwerken met Nethys

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs