Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Microsoft koopt LinkedIn voor 26,2 miljard dollar

13 juni 2016 - 13:58ActueelCarrière
Pim van der Beek

Softwarereus Microsoft heeft voor 26,2 miljard dollar (ongeveer 23 miljard euro) social media netwerk LinkedIn overgenomen. Het zakelijke netwerk wordt een zelfstandige divisie binnen Microsoft en behoudt de eigen merknaam. Directeur van LinkedIn, Jeff Weiner, blijft actief als ceo en rapporteert aan Microsoft-directeur Satya Nadella.

Microsoft krijgt door de overname in één klap toegang tot het grootste zakelijke sociale netwerk ter wereld. Volgens Nadella sluit de overname aan op de vraag naar communicatie-tools binnen zakelijke software. Hij ziet ook mogelijkheden om de productiviteit te verhogen. Via LinkedIn kunnen gebruikers bijvoorbeeld sneller connecties vinden binnen hun vakgebied.

LinkedIn telt wereldwijd zo’n 433 miljoen gebruikers. Microsoft, dat eerder een koppeling tussen Outlook en LinkedIn maakte, zal nu nieuwe manieren gaan zoeken hoe het dat netwerk kan verbinden aan zijn software. Voor Nadella is de overname van LinkedIn de eerste grote overname sinds hij de scepter zwaait bij Microsoft.

Na zijn benoeming in 2014 richtte het softwarebedrijf zich steeds meer op zakelijke klanten. In die benadering spelen clouddiensten en productiviteit-tools een belangrijke rol. Het is nog niet concreet welke toevoegingen LinkedIn zal leveren voor Office 365 en Dynamics. LinkedIn-directeur Weiner verwacht dat het flink kan profiteren van het wereldwijde netwerk aan Microsoft-gebruikers. dat mondiaal ruim een miljard gebruikers telt.  

Meer over

Social media

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Computable.be
ActueelSecurity & Awareness

LinkedIn pakt wachtwoord-misbruik hard aan

Microsoft
ActueelCloud & Infrastructuur

Microsoft schrapt 1850 banen in mobieltjestak

AchtergrondSoftware Innovation

Microsoft verrast met ‘SP2’ voor Windows 7

Nokia Windows Phone 8
AchtergrondCloud & Infrastructuur

‘Windows-phones uit de gratie bij Microsoft’

Computable.be
ActueelInnovatie & Transformatie

EC stemt in met overname LinkedIn door Microsoft

Microsoft
AchtergrondCloud & Infrastructuur

Zit Microsoft op koers? Een tussentijds rapport

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs