Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Google hoofdkantoor

Google.be is buitenlandse bedoening

01 oktober 2018 - 12:26ActueelCloud & InfrastructuurGoogle
William Visterin

59 procent van de Adword-advertenties op de Belgische Google-site komen van buitenlandse bedrijven. Opvallend is dat deze verhouding nagenoeg hetzelfde is als enkele jaren geleden.

‘Ik heb deze zomer aan mijn collega’s gevraagd om de berekening nog eens te doen. Maar het resultaat is helaas zo goed als hetzelfde als pakweg vijf à zes jaar geleden’, stelt Thierry Geerts, country director voor Google in België. ‘Toen was er ook een verhouding van 60 procent vanuit het buitenland en 40 procent vanuit België. Er is dus haast niets veranderd’, stelt hij. Het merendeel van de Google-advertenties komt dus nog steeds van buitenlandse bedrijven, vaak uit Nederland of Frankrijk.

Belgen niet klaar voor mobiel

Geerts ziet deze trends ook bij de .be-domeinnamen. ‘Die zijn voor de helft eigendom van een bedrijf dat niet uit België komt’, vertelt hij. ‘En de helft daarvan is goed geoptimaliseerd voor mobiel.’ 

Hiermee doen ze het veel beter dan de Belgische .be eigenaars. ‘Daarvan is slechts 13 procent geoptimaliseerd voor de smartphone. We weten dat websites binnen drie seconden moeten laden, ook op je smartphone. Bij de meeste Belgische bedrijven laadt hun website op de smartphone veel trager, en dat is nefast.’

Meer over

Smartphones

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Afrika
AchtergrondCarrière

Visterin Verdiept: Wie zijn die buitenlandse it’ers?

Google
AchtergrondInnovatie & Transformatie

Waar staat Google?

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs