Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Tevredenheid

Nokia tevreden over afgelopen jaar

07 maart 2023 - 11:48ActueelGovernance & PrivacyNokia
Alfred Monterie

Nokia verwacht dit jaar een netto-omzet van tussen de 24,9 miljard euro en 26,5 miljard te behalen. Dat betekent een groei van tussen de 2 en 8 procent in constante valuta. Gestreefd wordt naar een operationele marge van 11,5 tot 14 procent.

Dat blijkt uit het verschenen jaarverslag. Ceo Pekka Lundmark zei dat Nokia de belofte heeft waargemaakt dat 2022 een jaar van versnelling zou worden. Hij spreekt van een sterk jaarresultaat. De netto-omzetgroei (in constante wisselkoersen) versnelde tot 6 procent terwijl de operationele marge op 12,5 procent bleef. Het is Nokia gelukt om flink te groei in ‘enterprise’, bedrijven die eigen (draadloze) netwerken willen. Het vierde kwartaal liet ook veel groei (14 procent) zien bij netwerkinfrastructuur. Zowel optische netwerken als ip-netwerken waren gevraagd. Bij mobiele netwerken lag de groei (van 3 procent) in dat kwartaal lager.

De afgelopen drie jaar stonden in het teken van de financiële gezondmaking. Herstel van de kaspositie kreeg voorrang. De bruto-kaspositie moest ten minste 30 procent van de netto-omzet bedragen. Dat is aardig gelukt.

In de toekomst streeft Nokia ernaar een netto-kaspositie van 10 à 15 procent van de netto-omzet te behouden. Nu is dat 19 procent. Nokia ziet er tijdelijk vanaf de netto-kaspositie verder omlaag te brengen. Redenen zijn dit jaar de aanhoudende macro-economische onzekerheid, de verwachte groei en werkkapitaal-vereisten. Onlangs vernieuwde Nokia zijn logo en branding.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Logo
ActueelInnovatie & Transformatie

Nokia wil 400 miljoen investeren in techbedrijven

ActueelCloud & Infrastructuur

Nokia slaat verder weg van herstel in

ActueelCloud & Infrastructuur

Nokia voorziet in 2021 lastig jaar

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs