Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Finance creditcard

Smartfin financiert ai-startup Timefold uit Gent

29 maart 2023 - 10:26ActueelCarrière
Alfred Monterie

Investeerder Smartfin uit Brussel steekt twee miljoen euro in ai-startup Timefold. Met dit groeigeld wil het Gentse bedrijf zijn software voor complexe planningen verder verbeteren.

Softwareontwikkelaar Geoffrey De Smet heeft een algoritme ontwikkeld dat de efficiency van ingewikkelde planningsprocessen wel 25 procent verhoogt. Tot de toepassingsgebieden behoren grote distributiecentra waar soms miljoenen producten liggen opgeslagen waarvan er dagelijks vele tienduizenden worden verscheept. Deze klanten zijn sterk afhankelijk van een juiste planning. Op dit punt valt nog veel te verbeteren.

De Smet begon in 2006 met de ontwikkeling van de planner. Eerst was het een submodule van een ander open-sourceframework. In 2013 heeft het de naam OptaPlanner gekregen. Op basis van zijn nieuwe algoritme gaat Timefold een cloudplatform maken met extra functies waarvoor afnemers willen betalen. Maarten Vandenbroucke, eigenaar van Big Jump Management, gaat Timefold leiden. Eerder deed hij ervaring op bij het logistieke bedrijf Peripass. Ook is hij betrokken bij RightCrowd.

Meer over

Kunstmatige intelligentie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Najaarsdag GTIA Benelux in Eindhoven, opnieuw banen weg bij Microsoft (en meer)

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    security
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    Onderhandelingen gesprekken deal overname
    ActueelCarrière

    Brusselse EDR overgenomen door Ierse Org Group

    AchtergrondCarrière

    Ai-specialisten zijn de nieuwste voetbalvedetten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs