Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Carpooldienst wint Brightlands-hackaton

27 november 2017 - 10:08ActueelCarrièreBrightlands Smart Services Campus
Suzanne Martens

De Brightlands Smart Services Campus in Heerlen stond de afgelopen 48 uur in het teken van de Hack4SmartServices-hackaton. Ruim 85 experts, young professionals en studenten gingen in teamverband aan de slag met het thema ‘mobiliteit als een slimme dienst’. Het team BoMo komt deze tweede editie als winnaar uit de bus.

Hack4SmartServices is een initiatief van de Provincie Limburg, de Brightlands Smart Services Campus en BeMyApp. Ruim 85 (inter)nationale experts, young professionals en studenten van onder meer Zuyd Hogeschool, Universiteit Maastricht, Open Universiteit, Arcus College, ROC Leeuwenborgh, Universiteit Hasselt, Universiteit van Antwerpen en de RWTH Aachen namen deel aan de tweede editie.

De hackers gingen de uitdaging aan een oplossing te vinden voor uitdagingen op het gebied van mobiliteit als een slimme dienst. Binnen 48 uur werkten zij een proof of concept en een businessplan uit. In totaal leverde de hackathon negen nieuwe toepassingen.

Top 3

De finale, bestaande uit jury-pitches, vond zondagmiddag plaats. Team BoMo eindigde op de eerste plek. BoMo staat voor ‘Borderless Mobility’. Het team bedacht een carpooldienst voor pendelaars tussen twee landen en won hiermee vijftienhonderd euro.

De tweede prijs (duizend euro) gaat naar Team Turtle. Zij bedachten ‘Travel Mate’, een toepassing die sociaal welzijn van reizigers (nieuwe mensen ontmoeten en mensen met dezelfde interesses ontmoeten) koppelt aan de momenteel nog te zwakke grensoverschrijdende vervoersmogelijkheden in de Euregio. Het koppelt reizigers op basis van data en interesses.

Team Arcus eindigt op de derde plek en ontvangt daarvoor vijfhonderd euro. Het team bedacht TransSync. Die toepassing voor de transportsector maakt gebruikt van een peloton-principe bij vrachtwagens van verschillende organisaties. Dit moet zorgen voor efficiënter en effectiever vervoer.

De winnende teams ontvingen duizend euro aan coaching vouchers voor het doorontwikkelen van hun prototype. Daarnaast werden gadgets en internationale treintickets verloot.

Brightlands Smart Services Campus

De Brightlands Smart Services Campus maakt deel uit van Brightlands. Het is een broedplaats van bedrijven en opleidingen die zich richten op nieuwe vormen van zakelijke dienstverlening en ict. Het is gericht op wetenschappers, ondernemers, studenten en investeerders. Initiatiefnemers zijn de provincie Limburg, pensioenuitvoerder APG en de Universiteit Maastricht.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Kennis cybersecurity bij organisaties laag
    EventsSecurity & Awareness

    Waarom Amerikaanse techreuzen geen soevereiniteit kunnen garanderen

    CISO
    ActueelSecurity & Awareness

    Nova Advisor Agent: gamechanger voor ciso of ai-hype?

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    ActueelCarrière

    Kort: Najaarsdag GTIA Benelux in Eindhoven, opnieuw banen weg bij Microsoft (en meer)

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs