Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

DDoS-aanval vaak afkomstig uit eigen land

DDoS-aanval
09 november 2015 - 11:21ActueelSecurity & AwarenessKaspersky Lab
Suzanne Martens

Cybercriminelen kunnen vaak ver van hun eigen land actief zijn. Dit is bij DDoS-aanvallen niet het geval: uit het DDoS-kwartaalrapport van Kaspersky Lab blijkt dat DDoS-aanvallen vaak afkomstig zijn uit hetzelfde land als het doelwit.

De securityleverancier stelt dat DDoS-aanvallen sterk gelokaliseerd blijven: ruim 91 procent van de resources van slachtoffers bij DDoS-aanvallen bevindt zich in tien landen wereldwijd. De drie landen die het vaakst getroffen worden zijn China, de Verenigde Staten en Zuid-Korea. Zij zijn ook de meest frequente aanvalsbronnen. In Nederland geldt hetzelfde: het grootste aantal aanvallen op hetzelfde slachtoffer kwam vanaf een server in Nederland.

Nieuwe aanvalsmethoden

Kaspersky Lab constateert dat de dreigingen voor een DDoS-aanval overal toenemen. Dit zorgt ook voor nieuwe aanvalsmethoden en doelwitten. Zo waren banken dit kwartaal vaak doelwit van complexe aanvallen en losgeldeisen. Daarnaast zijn er nieuwe, goedkope methoden waargenomen die zijn ontwikkeld om de activiteiten van een bedrijf gedurende een flinke tijd tot stilstand te brengen.

De langste ononderbroken aanval die in het derde kwartaal van 2015 door Kaspersky Lab werd waargenomen duurde 320 uur, oftewel bijna twee weken. Dit is wel een uitzondering: in meer dan 90 procent van de gevallen duurde de aanval niet langer dan 24 uur. Toch merkt de securityleverancier dat het aantal langere aanvallen (van meer dan 150 uur) sterk toeneemt.

Martijn van Lom, general manager Benelux bij Kaspersky Lab: ‘Het aantal DDoS-aanvallen neemt toe, waarbij de meeste zijn gericht op aanvallen, verstoren en weer verdwijnen. Het aantal langdurige aanvallen die een groot, onbeveiligd bedrijf failliet kunnen laten gaan, is echter ook groeiende. Deze belangrijke ontwikkelingen dwingen bedrijven om maatregelen te nemen om de zeer reële dreiging en het verhoogde risico van DDoS-aanvallen te voorkomen.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Hoe Noord-Korea westerse it-bedrijven op industriële schaal infiltreert

    Governance & Privacy

    Vaarwel WhatsApp: eigen beveiligde berichtenapp voor ambtenaren

    Security & Awareness

    McKinsey-hack toont aan: autonome ai-agents verschuiven cyberdreiging naar hoger niveau

    Security & Awareness

    Orange Cyberdefense brengt film uit over wereld achter cybercriminaliteit

    CISO
    Governance & Privacy

    Hoe ciso’s zich moeten voorbereiden op de nieuwe security-regelgeving van 2026

    Security & Awareness

    Ransomware op recordhoogte: nieuwe acteurs, zelfde film

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs