Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
DDoS-aanval

Aantal DDoS-aanvallen blijft spectaculair stijgen

08 juni 2016 - 07:04ActueelCloud & InfrastructuurAkamai
Kevin Stickens
Kevin Stickens

DDoS- en webapplicatie-aanvallen vormen de grootste bedreiging voor netwerken. Dat constateert Akamai Technologies, actief als content delivery network-provider, in zijn recentste rapport.

Het onderzoek baseert zich op gegevens van meer dan 216.000 servers wereldwijd. In het eerste kwartaal van dit jaar werden er 125 procent meer DDoS-aanvallen opgetekend dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar. Ongeveer 25 procent van de aanvallen was gericht op de software- en technologiesector. Aangezien deze sector zwaar afhangt van het internet, vormen deze aanvallen een stevige bedreiging. Naast bedrijven wordt ook overheidsinfrastructuur geviseerd.

DDoS-aanvallen worden vaak niet als een groot gevaar voor bedrijfsdata beschouwd. Maar al te vaak worden deze aanvallen gebruikt als een rookgordijn om gelijktijdig met kostbare data van bedrijven aan de haal te gaan. Het detecteren en blokkeren van deze aanvallen is dus noodzakelijk om je data op een efficiënte manier te beschermen.

Strategisch botmanagement

Voor het versturen van DDoS-aanvallen worden vaak kwaadaardig bots gebruikt, die schadelijke gevolgen kunnen hebben. Deze geautomatiseerde tools nemen tot wel 60 procent van het internetverkeer voor hun rekening en zwerven van website naar website.

Het simpelweg blokkeren van alle bots levert niets op, integendeel, het zal je business benadelen. Het is dus noodzakelijk om met behulp van een beheertool aan strategisch botmanagement te doen. Net zoals personeelsmanagement, is het beheer van bots onontbeerlijk voor de leefbaarheid en verdere uitbouw van een business.

Ook geven bedrijven aan dat aanvallen op hun webapplicaties een enorm probleem vormen. De retail sector werd het zwaarst getroffen bij webapplicatie-aanvallen. Zo wordt de retailsector in 46 procent van de gevallen geviseerd.

ICT-beurzen

Computable.be is hoofdmediapartner van de gecombineerde ict-beurzen Infosecurity Belgium, Storage Expo en The Tooling Event op woensdag 15 en donderdag 16 juni te Brussels Expo. Akamai is tijdens deze beurs te vinden op stand 03.A024.

Meer over

BotnetsDDoSNetwerken

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Hack
ActueelCloud & Infrastructuur

Aantal DDoS-aanvallen stijgt fors in derde kwartaal

DDoS-aanval
ActueelSecurity & Awareness

DDoS-aanval kost kleinbedrijf extra arbeidsuren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs