Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
cybersecurity

F-Secure ontdekt 18 lekken in IP-camera’s Foscam

08 juni 2017 - 10:39ActueelCloud & InfrastructuurF-Secure
Rik Sanders

De Finse ict-beveiliger F-Secure zegt achttien kwetsbaarheden in twee ip-camera’s van het merk Foscam te hebben ontdekt. Dit maakt de apparaten gevoelig voor cyberaanvallen. Het gaat om de modellen Opticam i5 HD en de Foscam C2.

De Chinese fabrikant Foscam maakt ip-camera’s, waarvan sommige onder andere merknamen worden verkocht; één daarvan is Opticam. De twee modellen die F-Secure-onderzoeker Harry Sintonen ontleedde zijn de Opticam i5 HD en de Foscam C2.

In totaal ontdekte Sintonen achttien kwetsbaarheden in de onderzochte ip-camera’s. De lekken maken voor een hacker mogelijk om de camera en de videofeed vanaf een afstand te besturen, maar ook om bestanden te uploaden en downloaden naar en van de ingebouwde server. Als een camera in een local area network (lan) is geplaatst, kan de aanvaller zelfs toegang krijgen tot heel het netwerk en bijbehorende bronnen, aldus de Fin.

Volgens hem is het aannemelijk dat de lekken ook voorkomen in andere Foscam-producten. Foscam werd enkele maanden geleden door F-Secure op de hoogte gebracht van de lekken, maar tot op heden zijn deze nog niet gerepareerd. 

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Camerabewaking
ActueelInnovatie & Transformatie

VS hebben meeste bewakingscamera’s per persoon

ActueelInnovatie & Transformatie

F-Secure neemt branchegenoot MWR Security over

Hacker
ActueelSecurity & Awareness

F-Secure voorspelt echte kosten cyberaanval

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs