Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Dollars

Investeerder Thoma Bravo doet bod op Sophos

14 oktober 2019 - 09:12ActueelSecurity & AwarenessSophos
Rik Sanders

De Amerikaanse technologie-investeerder Thoma Bravo heeft een bod van bijna vier miljard dollar uitgebracht op Sophos. Deze van oorsprong Britse leverancier van it-beveiligingssoftware staat nu nog aan de beurs genoteerd. Het bestuur van Sophos steunt de overname die nog wel door de toezichthoudende autoriteiten moet worden goedgekeurd.

Thoma Bravo richt zich als kapitaalverstrekker op softwareleveranciers en tech-dienstverleners. Investeringen op it-beveiligingsvlak van de laatste jaren waren onder andere in Veracode, Logrhythm, Barracuda Networks en McAfee (minderheidsaandeelhouder).

De acquisitie betekent een versterking van het portfolio in de cybersecuritymarkt. Sophos levert zowel endpoint- als firewall/netwerkproducten en lanceerde onlangs zijn Managed Threat Response (MTR), een volledig beheerde dienst voor het opsporen en neutraliseren van bedreigingen. De dienst combineert Sophos’ Intercept X Advanced-software voor endpointdetectie en -respons met machine learning en expertanalyse. Overigens verkoopt het bedrijf ook nog hardwareproducten, waaronder netwerkfirewalls en draadloze toegangspunten.

Naast investeringen in nieuwe technologie steekt de softwareleverancier de laatste jaren veel geld in het naar de cloud brengen van zijn beveiligingsproducten. Met het extra kapitaal van Thoma Bravo is deze overstap te versnellen.

Kanaal

Sophos verkoopt zijn producten via het kanaal van distributeurs, wederverkopers en managed service providers. Het claimt via deze constructie met ongeveer 47.000 partners zo’n vierhonderdduizend organisaties te bedienen in ruim honderdvijftig landen. Het afgelopen jaar behaalde het bedrijf uit Oxford een omzet van 711 miljoen dollar en een nettowinst van 27 miljoen dollar. Er werken ruim drieduizend man bij Sophos; in de Benelux betreft het circa dertig man en met een kantoor in Breda.

Het ruim dertig jaar oude bedrijf bracht in 2015 een deel van zijn aandelen naar de Londense aandelenbeurs om extra kapitaal te vergaren ter ondersteuning van de onstuimige groei. Een aanzienlijk deel is nog steeds in handen van de oprichters Jan Hruska en Peter Lammer alsook van investeerder Apax, dat in 2010 een meerderheid van het bedrijf in handen kreeg.

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Sophos neemt mdr-specialist Rook Security over

    Overname
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Sophos neemt cloudbeveiliger Avid Secure over

    UTM 525 UTM 625 RED 50
    ActueelSecurity & Awareness

    Thoma Bravo rondt overname Sophos af

    ActueelSecurity & Awareness

    Sophos maakt zich zorgen over ongewenste apps en ai

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs