Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Hoeveel kostte de cyberaanval bij Asco?

14 juli 2020 - 09:10ActueelSecurity & AwarenessX-Fab
William Visterin

De overname van de Belgische luchtvaartbouwer Asco geeft een goed beeld van de financiële impact van de cyberaanval waarmee de luchtvaartbouwer wekenlang kampte. Het kostenplaatje daarvan loopt in de tientallen miljoenen.

De eigenaarsfamilie achter Asco zou 230 miljoen dollar minder dan verhoopt krijgen bij de verkoop van hun bedrijf dat luchtvaartonderdelen maakt. Van het oorspronkelijke bod van 650 miljoen dollar voor Asco ging het al naar 420 miljoen dollar.

De belangrijkste reden voor de forse daling van de waarde van het Zaventemse bedrijf, blijkt – naast de marktomstandigheden met corona – de cyberaanval die Asco in juni 2019 danig in zijn greep hield. Die legde de fabriek wekenlang stil.

Asco moest zijn it-systemen grondig nakijken en opstarten. Het was een van de spraakmakendste gevallen van ransomware in België. Nadien kwam ook Picanol en recent bij X-Fab als bekende gevallen van cybercriminaliteit en ransomware.

Kostprijs: 20 miljoen euro

Volgens de jaarrekening die Asco onlangs indiende, kostte de hacking het bedrijf vorig jaar vijftien miljoen euro, grotendeels voor kosten rond consultancy. Dit jaar zal die factuur nog eens vijf miljoen euro aandikken, vertelt ceo Christian Boas aan zakenkrant De Tijd.

De kosten zijn erger dan gevreesd, erkent Christian Boas. Wie achter de aanval zit, weet Asco nog altijd niet. Wel geven ze mee dat ze nooit iets van het gevraagde losgeld hebben betaald.

Verzekering?

Was Asco dan niet verzekerd voor die cyberaanval? Blijkbaar niet. Al geeft de ceo wel mee dat het ‘bijna onmogelijk een verzekering te vinden tegen ransomware, of de kostprijs ligt te hoog.’

Op lange termijn, zo erkent Boas ook, investeer je als bedrijf het best in je it-systemen, en dus zeker ook in de beveiliging ervan. 

Alleen bleek vorig jaar nog, uit berichtgeving van Computable, dat Asco indertijd niet altijd voldoende aandacht zou hebben besteed aan it-security. Maar zoals het spreekwoord het ook zegt: berouw komt na de zonde.

Meer over

CybercrimeHacking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Asco herstelt zich moeizaam na ransomware-aanval

    vliegtuig
    ActueelSecurity & Awareness

    Asco nu al twee weken toe door cyberaanval

    ActueelSecurity & Awareness

    Asco al week technisch werkloos door ransomware

    ActueelOnderwijs

    AP Hogeschool sluit deuren door cyberaanval

    dark web
    ActueelSecurity & Awareness

    ‘Opmars ransomware niet te stuiten’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs