Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
ICT in de zorg

UgenTec verkent nieuwe markten via EU-fonds

14 augustus 2017 - 08:21ActueelInnovatie & Transformatie
Suzanne Martens

UgenTec uit Hasselt ontvangt vijftigduizend euro via het Europese Horizon 2020-fonds. Dat is een financieringsfonds voor kmo’s. Het zet de financiering in om nieuwe markten buiten klinische diagnostiek te betreden.

UgenTec richt zich op de klinische diagnostiek. De FastFinder-software gebruikt kunstmatige intelligentie om dna-data te analyseren. Het gaat de investering van het European Horizon 2020-fonds gebruiken om nieuwe markten te verkennen, zoals de dierengezondheid en farmacie.

De Europese subsidie is opgericht in drie fases. UgenTec bevindt zich nu in de eerste fase, waarbij het vijftigduizend euro ontvangt. Het komt ook al gelijk in aanmerking voor de tweede fase, waarbij de financiering kan oplopen tot 2,5 miljoen euro. Tot slot is er nog een derde fase, waarbij het Europese fonds voornamelijk ondersteuning biedt voor commercialisatie.

UgenTec

UgenTec is in 2014 opgericht door Tom Martens en Wouter Uten als spin-off van de KU Leuven. Het heeft in de afgelopen jaren al in totaal 3,45 miljoen euro aan subsidie opgehaald. Zo haalde het Hasseltse bedrijf, gevestigd op de Corda Campus, in 2015 al 1,4 miljoen euro op. Vorig jaar kwam daar nog eens ruim twee miljoen bij.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelInnovatie & Transformatie

UgenTec haalt 2 miljoen euro op

Groeikapitaal
ActueelInnovatie & Transformatie

Ugentec haalt 7,5 miljoen euro op

Studenten
ActueelCarrière

EC stuurt student op internationaal it-traineeship

Zorganalyse DNA
ActueelData & AI

UgenTec versnelt dna-analyses met Maltees FTD

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs