Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Insurtech: vriend of vijand?

09 april 2021 - 08:443 minuten leestijdOpinieFinanciële dienstverlening

Door de inzet van nieuwe technologieën en nieuwe databronnen verandert het landschap in de verzekeringssector snel. Die innovaties zijn onmisbaar voor verzekeraars om hun aanbod te verbeteren, processen te optimaliseren en kosten te verlagen. Maar daar wringt de schoen. De gevestigde partijen zijn hier allemaal wel heel erg druk mee, maar de echte klantgerichte innovatie blijft nog uit. Intussen staan de zogenaamde insurtechs, de opkomende nieuwe spelers, te trappelen om stukjes (of stukken) van de markt over te nemen.

Op 11 maart maakte de Digital Insurance Agenda (DIA) hun top 100 met insurtechs bekend. Er staan maar liefst tien partijen met Nederlandse roots in deze lijst. Als je alleen al naar deze tien bedrijven kijkt, dan snap je dat deze insurtechs in iedere vezel van de verzekeringsmarkt kruipen. Dat gaat van het aanbieden van nieuwe geneeskundige analyse-technologieën tot het geautomatiseerd inschatten van fraude-risico’s en het leveren van technologie om klanten via co-browsing en video-chat te ondersteunen. En dat zijn nog maar een paar voorbeelden. Insurtechs woelen dus het traditionele verzekeringslandschap om en leveren nieuwe, innovatieve en vooral digitale oplossingen die de beleving van de klant grondig verbeteren en die de manier waarop verzekeringen worden aangeboden fundamenteel veranderen. En en passant ook nog eens kosten besparen.

Consumenten willen zekerheid

Betekent dit dan het einde van die traditionele verzekeraars? Integendeel. Onderzoeken tonen keer op keer aan dat consumenten als het erop aankomt meer vertrouwen in de traditionele verzekeringspartijen hebben dan in startups die zichzelf nog niet bewezen hebben! En daar ligt dus precies de kans voor die traditionele partijen. Zij hebben de vertrouwde merken, een loyaal klantenbestand, ijzersterke organisaties en een enorme hoeveelheid reeds vergaarde data. Daarnaast hebben ze de financiële middelen om nieuwe markten te betreden en nieuwe producten en diensten te lanceren. De insurtechs zijn met hun vlijmscherpe focus, uitstekende technische capaciteiten en flexibiliteit perfect geschikt om te innoveren en verandering te stimuleren.

Insurtech is je vriend

Een combinatie van de traditionele sterke punten van gevestigde verzekeraars en de nieuwe vaardigheden van insurtechs is dus de beste optie voor de toekomst van de verzekeringssector. Partijen die in staat zijn om deze combinatie beschikbaar te maken voor de verschillende marktpartijen zullen dus uiteindelijk als winnaar uit de bus komen. Die partijen moeten bovendien de markt als geheel kunnen overzien en kennis hebben van alle denkbare aspecten die een rol spelen in deze markt zodat ze in staat zijn om te bepalen welke technologieën het meest kansrijk zijn. En hoe en op welke plek die technologieën het beste kunnen worden ingezet. Insurtech is dus een vriend, geen vijand. Traditionele verzekeraars kunnen profiteren van een portfolio van superieure oplossingen, terwijl insurtechs de mogelijkheid krijgen om snel op te schalen en de waarde van hun aanbod te bewijzen.

Meer over

DienstenStartups

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelWerkplek & Beheer

Thuiswerk maakt cyberverzekering duurder

OpinieGovernance & Privacy

Minimale securityeis is basis cybercrimeverzekering

OpinieFinanciële dienstverlening

Cyberverzekering: schijnveiligheid of slimme keuze?

Cyberverzekering
OpinieGovernance & Privacy

Cyberverzekering is een must (maar opletten loont)

Geld groei financieel
ActueelInnovatie & Transformatie

Verzekeringssector investeert stevig in it

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs