Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Hoe raakt NIS 2.0 jouw organisatie?

6 april 2023TechwireOverheid

De digitalisering is de afgelopen jaren bij veel bedrijven in een enorme stroomversnelling geraakt. Het maakt bedrijven en organisaties flexibeler maar ook kwetsbaarder.

Het aantal cyberaanvallen was nog nooit zo hoog en organisaties van groot tot klein worden er slachtoffer van. Bedrijven kijken massaal naar de overheid, met de vraag wat die kan doen om meer veiligheid te bieden. Dit heeft op Europees niveau geleid tot de NIS 2.0 richtlijn, met allerlei gevolgen voor bedrijven in de Benelux.

NIS 2.0

NIS staat voor Network and Information Security en heeft als doel om de cybersecuritymaatregelen, sancties en samenwerking in alle EU-lidstaten beter op elkaar af te stemmen. Met de komst van de NIS 2.0 versie gaan de security eisen omhoog. De noodzakelijke security maatregelen worden explicieter, het toezicht erop wordt verscherpt en de boetes stijgen substantieel. Je dient óók de risico’s in de relaties met leveranciers in de toeleveringsketen (zoals managed service providers) onder de loep te nemen.

Schrijf je in voor ‘Into NIS 2.0’

Binnen afzienbare tijd moeten organisaties met meer dan 50 medewerkers en meer dan 10 miljoen omzet in diverse sectoren (waaronder financiële, gezondsheids- en overheidsinstellingen) kunnen aantonen dat zij voldoen aan de nieuwe richtlijn. Er is dus werk aan de digitale winkel. Daarom organiseren wij op woensdag 10 mei het event ‘Into NIS 2.0’ bij Microsoft op kantoor in Zaventem. 

Tijdens het ‘Into NIS 2.0 ‘event staan wij stil bij de inhoud van de norm, de verscherpte security eisen en de security risico’s in relatie tot leveranciers. Ook zullen er deze ochtend een reeks trends en ontwikkelingen aan bod komen. Tenslotte praten onze sprekers, waaronder Bart Asnot (National Security Officer & CSA Manager Security, Microsoft BeLux), je bij hoe jij als organisatie kunt voldoen aan deze nieuwe norm en geven wij je tips waarmee je direct aan de slag kunt. Tijdens het event zullen voldoende security specialisten van Wortell en Microsoft aanwezig zijn om jouw vragen hierover te beantwoorden.

Lees meer en schrijf je direct in voor Into NIS 2.0 zodat jij op de hoogte bent van deze nieuwe Europese richtlijn. 

 

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelInnovatie & Transformatie

EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

ActueelCloud & Infrastructuur

Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

ActueelOverheid

Navo op Cybersec Europe: de geopolitieke dimensie van cybersecurity

Boete
ActueelCloud & Infrastructuur

EU legt Apple en Meta onder nieuwe Big Tech-wetgeving forse boetes op

Daling
ActueelCloud & Infrastructuur

Langdurige onzekerheid kost Atos omzet

ActueelOverheid

EU geeft medewerkers ‘wegwerp devices’ voor VS-bezoeken

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs