Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

BSA verscherpt controles op illegale software

12 april 2016 - 08:45ActueelInnovatie & TransformatieBSA
Kevin Stickens
Kevin Stickens

BSA start een campagne om bedrijven te informeren over en motiveren voor het correct gebruik van softwarelicenties. Het spitst zich toe op bedrijven met een ‘verhoogd risicoprofiel’, waarbij de inspanningen op gebied van correct softwarebeleid onvoldoende zijn. Het gaat voornamelijk om kmo’s in transport- bouwsector en productiebedrijven.

Georg Herrnleben, director compliance & external affairs bij BSA, vertelt: ‘Bij eerdere controles troffen we regelmatig gebreken aan in licenties van server-, desktop-, desktoppublishing- en beveiligingssoftware. Reken daarbij dat bedrijven uit sectoren als de transport- en bouwsector of productiebedrijven, nauwelijks of niet actief actie ondernamen om (in)compliancy binnen het eigen bedrijf vast te stellen. Om die reden willen wij bedrijven die onder andere actief zijn in deze sectoren nu scherp op de risico’s wijzen die zij mogelijk lopen als zijn geen actie ondernemen.’

De BSA start met een nieuwe brievencampagne. Hierin adviseren ze bedrijven om ‘dringend te controleren of alles in orde is’.  Om zaken op orde te brengen, biedt BSA hulpmiddelen aan via hun website. Daarnaast worden ze uitgenodigd om deel te nemen aan een programma dat inzichten biedt in softwarelicenties. ‘Zo minimaliseren bedrijven het risico op illegaal softwaregebruik en komen ze te weten of en hoe ze kosten kunnen besparen en/of waar ze kunnen optimaliseren’, aldus Herrnleben.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Computer gebruik laptop
ActueelInnovatie & Transformatie

Gebruik van illegale software neemt af

compliance
ActueelSecurity & Awareness

BSA richt compliancecampagne op Franstalige KMO

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs