Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Estland ziet zichzelf als het beloofde land

31 augustus 2018 - 07:07AchtergrondCarrière
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Het land waar u elektronisch burger van kunt worden (handig voor bedrijfsbelastingen) wil nu ook graag mensen – eh, ict'ers – van vlees en bloed. Ook uit Nederland. Daarom startte het land een wervingscampagne Career Hunt. Iets voor u?

Omdat het land niet bepaald bulkte van het geld nadat het uit de invloedssfeer van Moskou kwam, zocht het goedkope oplossingen. Vrijwel alles met opensourcesoftware en een id-kaartsysteem gebaseerd op Public Key Infrastructure (da’s dus geen blockchain). Het it-budget van het land is iets van negentig miljoen euro. Klinkt niet veel, maar het land vertrouwt zijn programmeurs.

Nederland heeft het niet slecht voor elkaar met z’n DigiD, maar Estland gaat nog een paar stappen verder. Veel inwoners heeft Estland echter niet. Slechts 1,3 miljoen. Ze zoeken dus meer ict’ers. Ook uit Nederland. Estland roemt de Nederlanders om hun vindingrijkheid en beheersing van de Engelse taal. Over lonen hebben ze het niet, maar dat is ook niet chique, praten over geld. Iets voor u, zo’n landenswitch of zijn er te veel nadelen aan Estland?

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

AchtergrondCarrière

Estland ’tuiniert’ met artifical intelligence

ActueelCarrière

Estland trekt hard aan tech-talent

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs