Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
zelfzorg ehealth medicijn

Ruim vijf miljoen euro voor Gentse thuistest-startup

26 augustus 2019 - 08:19ActueelInnovatie & TransformatieUniversiteit Gent
Christel Dieleman
Christel Dieleman

Antelope DX, een spin-off van Universiteit Gent en biotechbedrijf MyCartis, ontvangt 5,1 miljoen euro van investeerders. Het bedrijf gaat het geld aanwenden voor de ontwikkeling van een diagnostisch platform dat het thuistesten op aandoeningen door consumenten moet vereenvoudigen.

De makers van de Antelope-technologie willen het niveau van een klinisch laboratorium combineren met het gebruiksgemak van een zwangerschapstest. Ook de prijs moet betaalbaar zijn voor consumenten. Het platform is ontwikkeld op basis van innovatieve lab-on-chip-technologie die toelaat om snel en accuraat testen uit te voeren, op om het even welk (vloeibaar) staal zonder staalvoorbereiding of complexe handelingen, zo meldt de Gentse universiteit op zijn site.

Ook stelt ze dat de investering afkomstig is van een consortium van investeerders, waaronder RMM (Rudi Marien), en Saffelberg (Jos Sluys), samen met anonieme business angels.

Soa- en infectietesten

De eerste test in ontwikkeling betreft een thuistest, die twee van de meest voorkomende soa’s zoals chlamydia en gonorroe kan detecteren in urine. De tweede test heeft als doel om bij patiënten, met tekenen van infectie, de aanwezigheid van bacteriële merkers te detecteren in een bloedstaal, en zo artsen en andere gezondheidsbeoefenaars te ondersteunen in het al dan niet toedienen van antibiotica.

De Antelope-technologie is het resultaat van tien jaar onderzoek aan de fotonica-onderzoeksgroep van de UGent. Sinds midden vorig jaar heeft biotechbedrijf MyCartis de technologie verder ontwikkeld. MyCartis brengt dit bedrijfsonderdeel nu onder in Antelope Dx, dat wordt opgericht als spin-off van UGent en MyCartis.

Antelope DX is gevestigd in de zogenaamde Bioscape-incubator in Gent-Zwijnaarde en stelt ongeveer vijftien mensen te werk.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Arts met stethoscoop
ActueelData & AI

Leuvense ai-software helpt met genetische diagnoses

ActueelInnovatie & Transformatie

België stijgt op wereldwijde startup-ranking

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs