Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Frans Lacroix koopt Belgische Smartnodes

30 augustus 2019 - 07:36ActueelCloud & Infrastructuur
Suzanne Martens

De Franse Lacroix Group neemt Smartnodes over. Die Belgische startup biedt een oplossing voor het intelligent beheer van openbare verlichting. De vijftien medewerkers treden in dienst bij Lacroix. Via de overname breidt de Franse groep zijn aanbod smart city-oplossingen uit.

Smartnodes ontstond uit interuniversitair onderzoek en is een spin-off van de Universiteit van Luik en de Universiteit van Leuven. Hun product Smart Lighting controleert de zones, tijdstippen en intensiteit van verlichting voor steden. Hiervoor wordt het openbare verlichtingsnet uitgerust met sensoren.

Lacroix Group krijgt via de overname toegang tot nieuwe smart city-producten en breidt zijn team van ingenieurs uit. De groep wil met de overname meer beheeroplossingen bieden voor openbare wegen door zich via technologie toespitsen op de openbare verlichtingsinfrastructuur.

De Lacroix Group is naast Frankrijk actief in Spanje, Duitsland en Italië. Smartnodes richt zich naast België en Nederland voornamelijk op Frankrijk, de Duitstalige landen (Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland) en Noord-Europa.

Meer over

Overname

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

5G connected fabriek
ActueelInnovatie & Transformatie

Orange en Lacroix testen fabriek met private 5G

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs