Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.
©

Prepaid vooral populair in combinatie met data only

19 mei 20253 minuten leestijdCloud & InfrastructuurDNG

Waar reguliere prepaid simkaarten voor mobiele telefoons de afgelopen jaren niet zijn toegenomen in populariteit, is dat anders voor data only simkaarten. Prepaid data only sims worden juist vaker gekozen voor allerlei oplossingen omtrent mobiel internet. Zowel consumenten als zakelijke gebruikers willen namelijk niet voor al hun apparaten abonnementen afsluiten. Er zijn dan ook voldoende alternatieven waarvoor geen contract nodig is.

Alleen internetten met prepaid data simkaarten

Mobiel internet wordt vandaag de dag voor allerlei situaties gebruikt. Naast internetten op een smartphone, kan er bijvoorbeeld een 4G camera gebruikt worden om op afstand videobeelden te bekijken of een dongel met simkaart in een laptop worden geplaatst voor flexibel internet. Er zijn dus allerlei mogelijkheden. 

Een van de belangrijkste voordelen van prepaid voor dergelijke oplossingen is dat er geen vaste kosten zijn. Een mobiele abonnement afsluiten voor een smartphone is gebruikelijk, maar voor andere slimme apparaten is kostenbeheer via prepaid vaak gewenst.

Daarnaast wordt een prepaid data simkaart regelmatig ingezet voor het buitenland. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een simkaart voor op vakantie. Met een standaard simkaart via een mobiel abonnement kan dat leiden tot hoge kosten, vooral wanneer het een reis naar buiten Europa betreft. Prepaid data only sims worden echter specifiek ontwikkeld voor bepaalde dekking landen, waardoor er geen sprake is van extra kosten.
 

Toename gebruik van eSIM

Ook eSIMs worden vaker ingezet in combinatie met prepaid data only. Dit betreft dan vooral eSIMs voor reizen naar het buitenland. Hierbij worden juist wel vooral mobiele telefoons gebruikt, want eSIMs kunnen hier eenvoudig op geactiveerd worden. Er kunnen tegenwoordig eenvoudig eSIMs worden aangeschaft voor specifieke dekkingslanden, wat ideaal is voor situaties zoals vakanties en zakenreizen.

Apparaten voor data only simkaarten

Er zijn meerdere apparaten en toepassingen waarvoor prepaid en data only gecombineerd worden. Zowel voor particulier als zakelijk gebruik zijn er verschillende mogelijkheden. Hieronder worden drie voorbeelden van veelvoorkomende combinaties beschreven.

MiFi routers

Mobiele routers zenden een WiFi-netwerk uit waar meerdere apparaten verbinding mee kunnen maken.Op deze manier kan er namelijk op meerdere apparaten gebruik worden gemaakt van mobiel internet via één simkaart. Dit is bijvoorbeeld handig voor op vakantie. Een simkaart voor een mobiele router wordt meestal via een prepaid aansluiting gebruikt. Dit komt onder andere doordat er dan geen risico is op kosten buiten bundels. Daarnaast vinden velen het fijn om geen terugkerende kosten te hebben voor een MiFi router, bijvoorbeeld doordat ze het alleen tijdelijk nodig hebben (zoals op vakantie).

GPS Trackers

Via de GPRS functie van een tracker kan er via het internet informatie worden ontvangen en gestuurd. Hierbij zijn er dus geen sms’jes of belminuten nodig, en hoeft er geen abonnement te worden afgesloten. Data only simkaarten voor GPS / GPRS trackers hebben vaak een langere houdbaarheid, gezien het verbruik laag is.

Camera’s

Ook in camera’s worden regelmatig prepaid data only simkaarten geplaatst. Op deze manier kunnen 4G of 5G camera’s verbinding maken met het internet. Hoewel er ook abonnementen bestaan voor camera’s, wilt niet iedereen een abonnement afsluiten om hun camera via mobiel internet te kunnen gebruiken. Dit verschilt per situatie en is ook afhankelijk van waarvoor de camera wordt ingezet.

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCloud & Infrastructuur

Kort: Esri simuleert extreem weer, omkoping Coinbase, 6 cloudtrends Gartner (en nog meer)

Groeien
AchtergrondCloud & Infrastructuur

Van schuldenlast naar groeikansen: Atos maakt zich klaar voor de toekomst

Rood stoplicht
ActueelOverheid

Microsoft blokkeert e-mail hoofdaanklager Internationaal Strafhof

AchtergrondCloud & Infrastructuur

Het hybride datacenter: ook AWS ziet dat de cloud is neergedaald

ActueelCarrière

Martine Tempels krijgt Lifetime Achievement Award op Cybersec Europe

Digitale transformatie
ActueelCarrière

Atos presenteert strategisch en transformatieplan voor 2028

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs