Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructuur

Smart glasses breken door in logistieke sector

Google Glass
17 december 2015 - 06:57ActueelCloud & Infrastructuur
Kevin Stickens
Kevin Stickens

In de logistieke sector, en dan vooral in de warehouses die nog niet zwaar geautomatiseerd zijn, zijn de smart glasses aan hun doorbraak begonnen. Een productiviteitswinst tot 20 procent is mogelijk, blijkt uit een studie die het Vlaams Insituut voor de Logistiek (VIL) uitvoerde in samenwerking met negenien bedrijven.

De smart glasses tonen realtime de juist informatie, verrijkt met extra virtuele info. Hiermee is een stevige efficiëntiewinst bij het orderpicken, het beladen van voertuigen en de inspectie en kwaliteitscontrole.

Momenteel wordt er bij veel bedrijven al gewerkt met voice technology (instructies via de hoofdtelefoon), maar uit de studie blijkt dat smart glasses heel wat efficiënter zijn. De investeringskosten bij smart glasses liggen bovendien lager en bieden een extra meerwaarde door visuele begeleiding en bijkomende informatie.

Meer over

Universal CommunicationsVirtualisatie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Grote techbedrijven ontwikkelen vaker zelf ai-chips

    Broadcom
    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft staakt licentie-koppeling VMware en Azure

    Cloud & Infrastructuur

    Oracle en AWS verdiepen samenwerking rond ai-databases

    Cloud & Infrastructuur

    Ryanair vliegt naar Google Cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Uitgaven ai-cloud infrastructuur gaan dit jaar maal twee

    Overheid

    Kurt Rommens (Google Benelux): ‘Het zou niet wijs zijn om Amerikaanse technologie volledig te negeren’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs