Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Overheid stapt over op elektronische facturatie

22 december 2015 - 08:27ActueelData & AIFedict
Kevin Stickens
Kevin Stickens

De Federale Overheidsdienst Informatie- en Communicatietechnologie Fedict heeft het licht op groen gezet voor de uitrol van het elektronisch facturatieplatform dat Belgische overheden binnenkort moet toelaten elektronische facturen te ontvangen van alle leveranciers, ongeacht het platform of netwerk dat ze gebruiken. Babelway, een ontwikkelaar van software voor documentbeheer, zal het e-invoice pilootproject Mercurius omzetten naar een volwaardig e-invoice platform dat voldoet aan de Europese standaarden van OpenPeppol. OpenPeppol wordt momenteel al gebruikt in vijf landen.

Deze uitrol past in het plan van minister Alexander De Croo, verantwoordelijk voor de Digitale Agenda. Alexander De Croo: ‘Als belangrijke afnemer van producten en diensten, zijn de Belgische overheden een bepalende speler. Elektronische facturatie kan enkel een succes worden als de Belgische overheden meedoen. Met deze beslissing sluit België zich aan bij een kopgroep van Europese landen die elektronische facturatie organiseren volgens de Europese standaarden.’

Sinds 2013 werkt Fedict aan elektronische facturatie en in augustus van dit jaar werd er een overheidsopdracht uitgeschreven die recent gewonnen werd door Babelway. In het eerste kwartaal van 2016 is de oplevering van het platform voorzien. Het platform brengt een besparing van 3,5 miljoen euro met zich mee gezien de verregaande efficiëntiewinst.

Meer over

DocumentmanagementECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelData & AI

    Ai moet uitsterven zeldzame walvissen voorkomen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    AWS maakt EU-cloud meer soeverein

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Snowflake gaat van datacloud naar ai-ecosysteem

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs