Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘Digitale overheid is een reis, geen doel’

Digitale overheid
05 februari 2016 - 08:15OpinieOverheid
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Elke werkdag behandelt Computable een onderwerp waarover lezers kunnen discussiëren. Vandaag over de digitale ambities van de overheid, voor burgers en bedrijven.

De overheid heeft zichzelf eerder als deadline het jaar 2017 gegeven om volledig digitaal om te gaan met burgers en bedrijven. Na vele jaren visieformulering, beleidsbepaling, invulling daarvan en concreet ict-werk is de eindstreep in zicht. Maar of het beoogde doel daarmee ook in zicht is, valt te betwijfelen. Deze twijfel wordt gestaafd door benchmarks, onderzoeken en metingen van bijvoorbeeld Ernst & Young en van Deloitte.

Echter, er is inmiddels door de politiek al gesteld dat 2017 helemaal geen deadline is. En dat de opgave nooit af is, wist minister Ronald Plasterk al te stellen. ‘Er zullen altijd nieuwe eisen aan dienstverlening worden gesteld en nieuwe technologische mogelijkheden worden ontwikkeld, die weer tot andere digitale dienstverlening zal leiden. 2017 is in die zin een ijkpunt, maar tegelijkertijd een tussenstation.’ Kortom: ‘de digitale overheid’ is geen bestemming, maar een reis. Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    Defensie investeert fors in eigen datacenters en cybersecurity

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    ActueelSecurity & Awareness

    Cruijffiaanse blik op cybersecurity: je ziet het pas als je het doorhebt

    OpinieData & AI

    Is Amerikaanse ai straks nog bruikbaar?

    Glasvezel
    ActueelCloud & Infrastructuur

    België achteraan in glasvezel – is dat een probleem?

    Expert
    ActueelCarrière

    Bedrijven gaan voor ervaren it-profielen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs