Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Sollicitatiegesprek

Belgische ICT-sector groeit als kool

04 januari 2017 - 10:32ActueelCarrièreAvnetProximusSwiftTDConnectTelenet
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De duizend grootste Belgische ict-bedrijven hebben samen 39,9 miljard euro aan omzet gedraaid. Dat berekende Trends Top (bekend van o.m. de Trends Top 30.000), zo bericht Datanews. Daarmee doet de sector het een stuk beter dan de rest van de Belgische economie; die ging er maar 1,4 procent op vooruit, aldus de Nationale Bank. Ook vorig jaar ging onze branche er al met ongeveer 6 procent op vooruit. De jaren van stagnerende groei zijn dan ook duidelijk achtergelaten.

Samen met de omzet steeg ook het aantal medewerkers. De duizend grootste bedrijven hebben precies 98.385 mensen in dienst, een stijging met ruim drieduizend eenheden. Dit cijfer houdt dan nog geen rekening met freelancers, consultants of tijdelijke projectmedewerkers, noch met de effecten van offshoring en outsourcing.

Het grootste ict-bedrijf in ons land is ict-distributeur Avnet Europe, dat zelfs Proximus achter zich laat. De reden daarvoor is wel dat de Europese hoofdzetel van het bedrijf zich hier bevindt en er dus heel wat omzet hier in de boeken komt. Daarna komen Telenet, BICS, Tech Data en Orange Belgium. Agfa Healthcare, Telenet Group (ex-Base), Swift en HP Belgium maken de top-10 vol.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Centric verkoopt Belgische detacheringstak aan Planet Group

    ActueelCarrière

    Waarom de it’er een vrijgevochten vogel is

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Architectuur is meer dan alleen techniek

    Java
    OpinieSoftware Innovation

    Java 30 jaar: legacy of alive?

    ActueelCarrière

    Valerie Taerwe is IT Person of the Year 2025

    Awards prijs beker
    ActueelCarrière

    Dit zijn de winnaars van de Computable Awards 2025

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs