Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Politiediensten krijgen eigen zoekrobot

rechtspraak
26 juni 2017 - 08:31ActueelOverheid
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De federale politie, de Staatsveiligheid en de militaire inlichtingendienst krijgen een nieuw softwarepakket om terrorisme en criminaliteit op internet op te sporen. Aan de tool hangt een prijskaartje van bijna zeven miljoen euro, schrijft Het Nieuwsblad.

Welke software precies ingezet zal worden, is nog niet beslist. Waarschijnlijk wordt dat pas na de zomer duidelijk. Verschillende systemen worden nu nog geëvalueerd.

De OSINT (Open Source Intelligence Tool) gaat websites, blogs, video’s en zelfs het dark web afspeuren op zoek naar illegale activiteiten. Functionarissen zullen daarvoor bepaalde zoektermen kunnen ingeven, vergelijkbaar met een zoekopdracht in Google. Ook (video)beelden zijn door de gebruikers in te geven. Sociale netwerken worden niet onderzocht door de tool.

Onder meer de Internet Referall Unit van de federale politie zal de software inzetten. De taak van deze dienst bestaat er onder meer in om haatpropaganda op te sporen en offline te halen. Maar omdat ze uit een dertigtal agenten bestaat, is het onmogelijk om het hele internet manueel uit te kammen.

Eind augustus vorig jaar was er al sprake om dit soort software aan te schaffen, maar toen vielen ook sociale netwerken als Facebook en Twitter binnen de scope van de software. Er was toen ook sprake van een automatisch vertaalprogramma dat bijvoorbeeld teksten uit het Arabisch zou kunnen vertalen. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam wordt thuishaven van robotcongres

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs