Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Antwerpse provinciebelasting voortaan digitaal

10 juli 2017 - 07:58ActueelOverheid
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Antwerpen gaat volgend jaar, als eerste Belgische provincie, de belastingdocumenten naar bedrijven digitaal versturen, zo meldt ATV. Ondernemingen die de brieven via ZoomIt of Doccle willen ontvangen, moeten zich daarvoor registreren op een portaal. Voor gezinnen bestaat de regeling al langer.

De provincie Antwerpen zal vanaf volgend jaar alle belastingbrieven, zoals aangifteformulieren en aanslagbiljetten digitaal versturen naar bedrijven, als die daar om vragen. De overheid wil zo besparen op papier, postzegels en personeel. De bedrijven die geïnteresseerd zijn, registeren zich op het portaal belastingen.provincieantwerpen.be. Dat werd ontwikkeld in samenwerking met Cipal Schaubroeck.

‘Onze provincie kreeg meermaals de vraag wanneer de provinciebelasting bedrijven volledig digitaal gaan’, zegt gedeputeerde voor financiën, Ludwig Caluwé. ‘Dit naar analogie met de provinciebelasting voor gezinnen. Nu neemt de provincie Antwerpen de volgende halte van de digitale sneltrein en starten we met het online-belastingportaal bedrijven. Deze online-dienstverlening is in de huidige samenleving een must voor elke onderneming. Alles dient sneller en efficiënter te gaan.’

De provincie Antwerpen telt 165.618 belastingplichtige ondernemingen, waarvan 101.318 vennootschappen en 64.300 zelfstandigen.

Meer over

E-overheid

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    puzzel
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Cipal Schaubroeck neemt A&S Solutions over

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Cipal Schaubroeck lijft Flow Pilots in

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Cipal werft 250e vennoot

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Cipal en Schaubroeck fuseren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs