Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Snelheid 4G groeit niet meer, beschikbaarheid wel

10 november 2017 - 09:39ActueelCloud & Infrastructuur
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De snelheid van 4G-netwerken lijken wereldwijd een plafond bereikt te hebben, maar de beschikbaarheid groeit nog verder door. Dat blijkt uit onderzoek van OpenSignal, dat de performantie van gsm-netwerken meet op basis van crowdsourcing. België staat op de vijfentwintigste plaats wat beschikbaarheid betreft, Nederland op de achtste.

OpenSignal deed tussen 1 juli en 1 oktober van dit jaar metingen in 44 landen naar de beschikbaarheid en snelheid van 4G. Er werden meer dan vijftig miljard verbindingen geanalyseerd op bijna vier miljoen telefoons.

De absolute nummer één qua beschikbaarheid is Zuid-Korea, dat bijna 100 procent haalt. Japan en Noorwegen volgen kort daarna. Hong-Kong, de VS en Hongarije maken de top-5 vol. Nederland komt op de achtste plaats (86 procent), België staat vijfentwintigste met 78,5 procent.

De beschikbaarheid van 4G stijgt jaar na jaar verder door, maar de topsnelheden lijken af te vlakken, zegt OpenSignal. Nog geen enkel land ter wereld biedt consistent snelheden van boven de 50 Mbps aan. Zuid-Korea en Singapore komen het dichtst in de buurt, met respectievelijk 45,9 en 46,6 Mbps. Nederland scoort hier bijna 39 Mbps, België blijft op iets meer dan 32 Mbps steken. De gemiddelde downloadsnelheid over alle landen tikt nu af op 16,6 Mbps.

Er is daarnaast, vergeleken met het onderzoek van zes maanden geleden, geen land bijgekomen in de club boven de 40 Mbps. Bovendien is het aantal landen, waar de gemiddelde snelheid boven de 20 Mbps ligt, gedaald en niet toegenomen. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nederland en België in top-10 snelste 4G-landen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vodafone gaat naar de maan met 4G-netwerk

    ActueelCloud & Infrastructuur

    UAntwerpen werkt aan tienduizendmaal sneller internet

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs