Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
start-up

Frankrijk en Duitsland willen EU-steun voor startups

28 mei 2018 - 09:44ActueelInnovatie & Transformatie
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Frankrijk en Duitsland willen dat er in Europa meer grensoverschrijdende initiatieven komen om innovatie en onderzoek bij startups te stimuleren. Dat schrijft Reuters. Zo moet Europa beter concurreren met China en de VS.

Berlijn en Parijs roepen de European Innovation Council op ‘ambitieuze’ Europese tech start-ups van geld te voorzien. Dat gebeurde via een paper dat gepresenteerd werd op een bijeenkomst van de Europese leiders in de Balkan, vorige week.

Specifiek moet de toegang tot investeringskapitaal gemakkelijker worden en moeten er regels komen om innovaties sneller naar de markt te laten doorstromen. Dat moet uiteindelijk tot een soort netwerk van ‘doorbraaktechnologieën’ leiden, een netwerk waar ook andere Europese landen toegang toe moeten krijgen. De groei van disruptieve bedrijven van Europese bodem moet zo gemakkelijker worden.    

De Europese initiatieven moeten naast de nationale inspanningen komen, zo hopen Frankrijk en Duitsland. Frankrijk heeft al aangekondigd dat het tegen 2022 zo’n anderhalf miljard euro gaat pompen in artificiële intelligentie. Op die manier moet een brain drain naar de Verenigde Staten en China voorkomen worden en moeten Franse bedrijven kunnen aanklampen met buitenlandse concurrenten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Starter
    ActueelInnovatie & Transformatie

    16 procent meer nieuwe ict-startups in België

    AchtergrondCarrière

    Hinssen: ‘Startups zonder leeg gevoel achterlaten’

    start-up
    ActueelInnovatie & Transformatie

    49 nieuwe startups onder vleugels Start It @KBC

    start-up
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Microsoft investeert 398 miljoen in startups

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs