Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Veeam stelt investering van half miljard veilig

16 januari 2019 - 14:26ActueelData & AIVeeam Software
Diederik Toet

Leverancier van datamanagementoplossingen Veeam heeft een investering van vijfhonderd miljoen dollar veiliggesteld. Daarmee zijn de plannen van een beursgang voorlopig van de baan. Amper een dag geleden meldde concurrent Rubrik een investering van 261 miljoen dollar.

Het verse geld wil Veeam gebruiken voor verdere groei van het bedrijf, zowel organisch als via overnames. In zijn twaalfjarig bestaan heeft de Zwitserse onderneming met Russische roots nog maar weinig overnames gedaan. Het wist grotendeels op eigen kracht te groeien naar een jaaromzet van ongeveer een miljard dollar. De groei is te danken aan de marktbehoefte aan beheeroplossingen in de cloud.

Geen beursgang

Met de nieuwe investering hoeft Veeam voorlopig geen beursgang voor te bereiden om verdere groei te financieren. Hierover werd afgelopen jaar wel gespeculeerd. Naar eigen zeggen is Veeam een van ‘s werelds grootste softwarebedrijven zonder beursnotering. Deze financieringsronde ‘geeft ons de vrijheid en flexibiliteit om niet publiek verhandelbaar te hoeven worden’, vertelt medeoprichter en topman Ratmir Timasjev aan persbureau Bloomberg. ‘Als we iemand willen overnemen, hebben we daarvoor genoeg cash en hoeven we niet aan onze aandelen te komen.’

De vijf miljard is afkomstig van investeringsmaatschappij Insight Venture Partners en de Canada Pension Plan Investment Board. Insight investeerde in 2013 ook al miljoenen in Veeam en participeerde in een eerder bedrijf van de Veeam-oprichters. Leveranciers van software voor databeheer, opslag, back-up en herstel zijn populaire investeringsobjecten. Vóór Veeam en Rubrik ontving ook Cohesity een grote investering van 250 miljoen dollar.

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rubrik haalt 261 miljoen dollar op

    ActueelCarrière

    Oprichter Veeam wordt opnieuw ceo van het bedrijf

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Cohesity haalt 250 miljoen dollar op

    cloud computing
    ActueelData & AI

    Veeam introduceert Availability Suite versie 10

    Geld money
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Insight Partners koopt Veeam voor vijf miljard

    Cloudinfrastructuur
    ActueelSecurity & Awareness

    Veeam lanceert cloud-back-up voor Microsoft

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs