Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Geld money

Collibra is eerste Belgische ‘unicorn’

29 januari 2019 - 13:54ActueelData & AI
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Brusselse big data-specialist Collibra heeft honderd miljoen euro bijgetankt van het investeringsfonds CapitalG, gelinkt aan Google. De waardering van het bedrijf zit nu boven een miljard euro, Collibra wordt zo de eerste Belgische ‘unicorn’. Dat schrijft De Tijd.

Collibra haalt de extra fondsen op bij CapitalG (gelinkt aan Google-holding Alphabet) en bij de bestaande aandeelhouder Iconiq Capital, een fonds dat onder meer geld van Mark Zuckerberg belegt. Via CapitalG moet Collibra ook betere toegang krijgen tot de ai-expertise en algoritmes van Google.

Collibra werd in 2008 opgericht door Oostendenaar Felix Van de Maele in de schoot van de Brusselse universiteit VUB. Het bedrijf levert software aan zakelijke klanten om de data waarop ze zitten (onder meer die van klanten en werknemers) te beheren en te stroomlijnen. Het bedrijf mikt dit jaar op een omzet van 100 miljoen dollar, tegen het jaareinde moeten er dan 650 mensen op de loonlijst staan.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Collibra haalt uiteindelijk 58 miljoen dollar op

    ActueelData & AI

    Iconiq Ventures stopt veertig miljoen in Collibra

    R&D
    ActueelCarrière

    Collibra-CEO verkozen tot ‘baanbrekende innovator’

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Collibra haalt nog eens 50 miljoen dollar op

    ActueelCarrière

    Insider eerste door vrouwen geleide saas-unicorn

    injectie dollar investering kapitaal
    ActueelData & AI

    Collibra haalt 250 miljoen dollar op

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs