Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Heftig ontzorgt bij bouw en onderhoud websites

03 juni 2019 - 06:093 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Kevin Stickens
Kevin Stickens

Heftig onderscheidt zich van andere websitebouwers door zijn aanpak. Met een software-as-a-service zorgt de startup voor een performante website met ondersteuning in een mum van tijd. In gesprek met oprichter Cedric Spillebeen over de groei van zijn bedrijf.

De meeste professionals kunnen wel wat cms’en opnoemen, maar waarmee maakt Heftig dan het verschil? ‘Je kunt ons niet met bijvoorbeeld WordPress of Drupal vergelijken want dat zijn softwarepakketten zonder service. Heftig is een software-as-a-service, onze klanten krijgen dus naast een gebruiksvriendelijke website ook professionele ondersteuning en begeleiding. We zijn ontstaan vanuit een traditioneel webbureau, waar we websites op maat van de klant maakten. Uiteindelijk zijn we een andere weg ingeslagen. We kwamen erachter dat de klassieke manier van het maken van websites achterhaald was’, geeft Spillebeen aan.

WordPress of Drupal

Wat doen ze bij Heftig dan anders? ‘Al onze klanten hebben technisch gezien dezelfde website, die flexibel is aan te passen aan alle noden of elke huisstijl. Wij zorgen dat elke website modern en technisch up-to-date blijft en ontzorgen de klant. We zijn ervan overtuigd dat ons systeem gebruiksvriendelijker is dan WordPress of Drupal. De meeste klanten kunnen daar immers niet mee overweg. Onze oplossing is net zo simpel als Facebook en de interface is glashelder. Typt de klant per ongeluk twee enters in plaats van één, dan zal onze software dit zelfs corrigeren. Je kan als klant eigenlijk niets verkeerd doen. Zo zit er versiecontrole op, waardoor je makkelijk eerdere versies kunt terugzetten maar ook foto’s worden automatisch bijgesneden.’

Nog een bijkomend voordeel is dat er een volledig trainingsprogramma in is opgenomen, vervolgt Spillebeen. ‘Zo leren we onze klanten hoe ze hun website beter kunnen maken of laten scoren in Google. We ondersteunen onze klanten telefonisch, via e-mail maar vooral via chat en een chatbot. Klanten kunnen makkelijk vragen stellen en krijgt instant antwoorden, waardoor ze weer onmiddellijk verder kunnen. Ook bieden we integraties aan met bijna honderd andere online-tools.’

Buitenland

Spillebeen mag dan de founder zijn, zonder Charlotte Margot, verantwoordelijk voor de sales, en cto Maarten De Block stond Heftig niet waar het nu staat. ‘Met zijn drieën vormen we het kernteam. Ondertussen tellen we meer dan driehonderd websites en over de duizend eindgebruikers. Dagelijks komen er nieuwe licenties bij.’

Tot op heden is het een Belgisch verhaal, maar internationaliseren staat zeker op de planning. ‘Onze software is reeds voorzien voor internationalisatie. Tot op heden hebben we alles zelf gefinancierd. Samen met accelerator The Birdhouse onderzoeken we nu de mogelijkheid om geld op te halen. Dit zouden we dan investeren in marketing, waarvan het budget tot op heden beperkt was.’

Is de stap naar het buitenland enorm? ‘Nee, het enige wat we nog moeten doen is onze trainingsprogramma vertalen. We zijn nog niet echt op struikelblokken gebotst. Misschien dat we met bijkomend kapitaal al wat verder hadden kunnen staan, maar we zijn tevreden met het traject dat we tot nu toe gelopen hebben.’.

Op zoek naar bijkomende overnames

Heftig heeft al drie maal een klantenportefeuille kunnen overnemen en kijkt uit naar nieuwe overnames. ‘Verder hebben we samenwerkingen met marketing- en it-bedrijven opgestart. Zij nemen Heftig mee op in hun aanbod naar hun klanten. Hebben we concurrenten? Alle webbouwers zijn onze concurrenten, maar een vergelijkbare software-as-a-service is er niet in België of Nederland. We kunnen dus wel stellen dat het groeipotentieel enorm is’, besluit Spillebeen.

Meer over

CMSDrupalLicentiesSocial mediaWordpress

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs