Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Haven Antwerpen

North Sea Port inspecteert havenkade met robot

01 juli 2019 - 09:55ActueelData & AI
Suzanne Martens

Het Nederlandse en Belgische havengebied North Sea Port gaat zijn kades inspecteren met een onderwaterrobot van Asset Insight uit Nieuwegein. Uitgerust met sensoren en een camera meet de robot de dikte van de kademuren en eventuele scheuren en defecten. De test vindt plaats in Terneuzen.

North Sea Port is een havengebied van zestig kilometer lang. Het loopt van Vlissingen in Nederland tot Gent in België. De kades worden belast door schroefbewegingen en het draaien van schepen, wat kan leiden tot scheuren in de kade. Het repareren en herstellen van kades is vaak kostbaar. North Sea Port wil daarom op tijd inzicht krijgen in de staat van de kades. Hiervoor wil het de dikte van de kademuren, scheuren en defecten in beeld brengen maken.

Voorheen gebeurde deze kadecontroles via een duiker. Via een proef met Asset Insight wil het havengebied de metingen uitvoeren via een onderwaterrobot. Die robot verzamelt data en toont dit in een dashboard. Dit stelt North Sea Port in staat om data-gedreven besluiten te maken voor het plannen van beheer en onderhoud.

Volgens North Sea Port zijn de metingen van de robot nauwkeuriger dan die van een duiker. Ook is het veiliger. Bijkomend voordeel is dat voorbijvarende schepen geen hinder ondervinden.

Asset Insight uit Nieuwegein is gespecialiseerd in asset-informatiemanagement en heeft zo’n zestig inspecteurs in dienst. Het is een samenvoeging van diverse VolkerWessels-bedrijven en maakt onderdeel uit van dat Nederlandse bouwconcern dat al sinds 1854 bestaat.

Meer over

Informatiemanagement

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    5G
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Haven van Zeebrugge krijgt eigen 5G-netwerk

    zelfhelende robots
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VUB krijgt drie miljoen voor zelfhelende robots

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Zijn glibberige robotvingers de oplossing?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs