Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Investering dollar groei

Gartner ziet it-uitgaven weer groeien

07 november 2019 - 09:15ActueelInnovatie & TransformatieGartner
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Tegen 2020 zullen de uitgaven aan it in de EMEA-regio aftikken op 798 miljard dollar. Dat is 3,4 procent meer dan in 2019, zo denkt het marktonderzoeksbureau Gartner.

Wordt 2020 het kanteljaar na drie jaren van dalende cijfers? John Lovelock, research vicepresident bij Gartner is ervan overtuigd. ‘De dalende euro en de dalende waarde van het pond tegenover de euro, wat deels met de Brexit had te maken, heeft de it-uitgaven naar beneden geduwd’, zegt hij. ‘En het zorgde voor stijgende lokale prijzen voor hardware. 2020 wordt het jaar van de terugslag, nu de Brexit waarschijnlijk afgehandeld wordt en de druk op de munten afneemt.’ 

Voor de uitgaven aan Devices (pc’s, tablets en smartphones) gaat deze theorie alvast niet op. Na een daling van bijna elf procent in 2019, ziet Gartner de uitgaven in 2020 nog eens met 1,3 procent afkalven. De andere categorieën kunnen wel allemaal groeien optekenen volgend jaar.

Communication Services blijft min of meer stabiel met een groei van 0,7 procent, bij Data Center Systems bedraagt de aanwas 2,1 procent. Veruit de twee grootste stijgers zijn It Services (+5,3 procent) en vooral Enterprise Systems dat 9,2 procent vooruitgaat. 

In absolute cijfers is It Services volgend jaar de grootste categorie met bijna 298 miljard. Daarna volgen Communication Services (223 miljard), Enterprise Software (119 miljard) en Devices (bijna 115 miljard). Data Centre Systems is de benjamin met 43 miljard. 

Cloud

De overstap die veel bedrijven maken naar de cloud en de bijhorende uitgaven, belicht Gartner ook apart. Deze zijn in 2020 goed voor ruim 140 miljard dollar. De VS zijn goed voor de helft van dat bedrag. Hun uitgaven stijgen ook met ruim vijftien procent in 2020. Daarna komt, op een afstand, het VK met 16,6 miljard. De EMEA in zijn geheel is goed voor 57,7 miljard in 2020. Dit jaar is dat vijftig miljard. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    It-uitgaven halen 3,8 biljoen dollar in 2019

    ActueelInnovatie & Transformatie

    It-uitgaven in EMEA-regio koelen af

    PC Personal computer
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Pc-verkoop stijgt nog, maar groei vlakt af

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Corona stuwt verkoop van desk- en laptops

    Geld groei financieel
    ActueelCloud & Infrastructuur

    It-uitgaven gaan in 2021 weer omhoog

    Glazen bol
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Vijf trends die technologische innovatie gaan stuwen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs