Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Kerk van Boortmeerbeek

Hackers kraken website van kerkverzekeraar

20 februari 2020 - 09:34ActueelSecurity & Awareness
William Visterin

IC Verzekeringen, de verzekeringsmakelaar van de katholieke kerk, is eind vorig jaar afgeperst door cybercriminelen. De criminelen eisten miljoenen. De website van de organisatie is al twee maanden offline.

‘Door een technisch probleem is onze website momenteel niet bereikbaar’, lezen we op de website van het bedrijf. ‘In afwachting daarvan mag u zeker onze diensten contacteren per e-mail of telefoon.’

Dat technisch probleem blijkt dus een cyberaanval te zijn, die overigens al een tijdje geleden begon. Net op kerstavond werd de verzekeringsmakelaar slachtoffer van cybercriminelen die gegevens vergrendelden. De cybercriminelen eisten eerst twee miljoen euro en later vier miljoen euro losgeld.

De verzekeringsmakelaar, die naast van de katholieke kerk ook verzekeringsmakelaar is van de gelieerde instellingen als scholen en ziekenhuizen, ging daar niet op in en waarschuwde de bevoegde autoriteiten. ‘Omdat het onderzoek afgesloten is, willen we zo transparant mogelijk omgaan met dit incident’, aldus directeur Michel Höftmann aan persbureau Belga.

Samen met de experten heeft de makelaar naar eigen zeggen alle veiligheidsmaatregelen van hun it-systemen verhoogd. Het bedrijf zegt geen aanwijzing te hebben dat klantengegevens zijn ontvreemd.

IC Verzekeringen heeft geen losgeld betaald, maar de ransomware van de cybercriminelen heeft het bedrijf wel wat geld gekost. Om de data te herstellen werden cyberveiligheidsexperten uit Duitsland en Groot-Brittannië ingehuurd. Het gaat om 8com en Securelink.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Gastoevoer plat na aanval met ransomware

    OpinieData & AI

    Offline-backup maakt ransomware vleugellam

    OpinieData & AI

    Beperk het risico van een ransomware-aanval

    Aanval
    ActueelSecurity & Awareness

    Spie ICS plat na ransomware-aanval

    ActueelOverheid

    Gemeente Willebroek slachtoffer van ransomware-aanval

    ActueelSecurity & Awareness

    Hackers vallen Wereldgezondheidsorganisatie aan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs