Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
fake nieuws

Techbedrijven moeten corona-nepnieuws bestrijden

03 april 2020 - 09:05ActueelCloud & InfrastructuurFacebookGoogle
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Amerikaanse technologiegiganten als Facebook en Google moeten beter hun best doen bij het bestrijden van nepnieuws rond het coronavirus. Dat zegt Vera Jourova tegen Reuters. Volgens de EU-commissaris doen de bedrijven te weinig omdat ze geld verdienen met het verspreiden van onzinberichten.

Nu miljoenen mensen wereldwijd thuis zitten, is de vloed aan fake news rond corona op sociale media niet in te dammen. En de bedrijven achter die platformen doen ook te weinig om die vloed te bestrijden, vindt Jourova.

Jourova heeft een conference call gehouden met Facebook, Twitter, Microsoft, Google en Mozilla, maar kwam daar niet bepaald tevreden vandaan. De bedrijven geven aan dat ze al grote hoeveelheden nepnieuws van hun platformen hebben gehaald (vooral rond gezondheidsinformatie) en dat ze ook advertenties voor bijvoorbeeld maskers en handgels inperken. Ze nemen ook maatregelen om legitiem nieuws sneller en beter te verspreiden.

Voor de EU-commissaris gaat dit niet ver genoeg. ‘We zien nog steeds dat de belangrijkste platformen de desinformatie en schadelijke inhoud over de pandemie te gelde maken en stimuleren door het hosten van online-advertenties’, zegt ze. ‘Dit moet worden gestopt. Het financieel gewin van clickbait en de zwendelpraktijken moet ook worden tegengehouden.’

Volgende maand wil Jourova de techbedrijven opnieuw ontmoeten om te kijken hoe ze zijn opgeschoten in hun strijd tegen fake news.

Meer over

BrowsersSocial media

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    IBM laat Watson gratis communiceren rond corona

    boei hulp
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ‘Steun nodig voor startups in corona-tijden’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    VS-initiatief om met ai corona te lijf te gaan

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Belgische startups hacken coronacrisis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Techreuzen gehoord over fake-nieuws in VS-verkiezingen

    Europa
    ActueelOverheid

    Google, Meta en TikTok steunen EU-aanpak nepnieuws

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs