Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Haalt bankwereld paard van Troje binnen?

08 juli 2020 - 10:40AchtergrondCloud & InfrastructuurGoogle
Rik Sanders

Deutsche Bank heeft een opmerkelijke tienjarige deal gesloten met Google om de it-huishouding eindelijk eens grondig op te schudden en te moderniseren. Tot nu toe hielden banken de boot af om met hyperscalers in zee te gaan, zeker omdat Google en AWS ook nog eens ambities hebben om zelf online bancaire diensten aan te bieden. Is het daarom wel verstandig wat Deutsche Bank doet of haalt de financiële instelling hiermee een paard van Troje binnen?

Het grote contract tussen Deutsche Bank en Google is in dubbel opzicht opvallend: tot nu toe sloten banken, met name in Europa, liever geen megacontracten met publieke cloudleveranciers. De enige klant van Google in het bankwezen tot nu toe was HSBC. Nu er een bank op het Europese continent over de ‘clouddam’ is, volgen er wellicht meer.  

Verder springt de innige samenwerking op technologisch vlak in het oog. Het gaat veel verder dan een cloudmigratie. Op basis van Google Cloud-technologieën willen Deutsche Bank en Google nieuwe financiële producten en diensten ontwikkelen. Co-innovatie is nadrukkelijk het doel wat moet leiden tot nieuwe bedrijfsmodellen waarbij gebruik gemaakt wordt van kunstmatige intelligentie en data-analyse.  

Vorig jaar bleek uit een onderzoek van Cognizant dat wanneer het op marktaandeel aankomt, de traditionele banken de Amazons, Googles en Facebooks als een grotere bedreiging zien dan het legertje fintech-startups. Vooral de nieuwe betaalwet PSD2 en de bankhervormingen hebben het terrein voor ‘nieuwe’ spelers opengebroken. Met de ervaring die Google nu op doet bij Deutsche Bank kan deze techreus binnen een paar jaar een bancaire dienstverlener worden en bijvoorbeeld gaan concurreren met … Deutsche Bank

Wat denkt u? Is dit een reëel scenario en worden de hyperscalers een geduchte concurrent van de banken? 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    smartphone
    ActueelSecurity & Awareness

    Telenet lanceert mobiel aanbod voor jongeren en hun opvoeders

    ActueelCloud & Infrastructuur

    It-groep NRB opent derde datacenter, eerste in Vlaanderen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Orange bundelt b2b-krachten met security als troefkaart

    ActueelGovernance & Privacy

    Tienduizenden Belgische sites overtreden European Accessibility Act

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs