Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Techbeurs CES gaat in 2021 digitaal

29 juli 2020 - 06:23ActueelInnovatie & Transformatie
Alfred Monterie

De Consumer Electronics Show (CES), ‘s werelds grootste techbeurs die jaarlijks plaatsvindt in Las Vegas, wordt in januari a.s. uitsluitend online gehouden. Begin juni wilde CES-organisatie het evenement in aangepaste vorm nog door laten gaan, maar door de toenemende bezorgdheid over de verspreiding van Covid-19 is dat plan ingetrokken.

De CES moet het vooral hebben van haar schaal. De techbeurs trekt jaarlijks zo’n 170.000 bezoekers die elkaar in drie reusachtige congrescentra en honderden hotelsuites ontmoeten. De organisatoren zagen geen kans die enorme stroom bezoekers in veilige banen te leiden.  

Voor Las Vegas is de annulering een enorme strop. Juist in 2021 zou de beurs flink uitpakken. Voor 980 miljoen dollar was de West Hall uitgebreid met nieuwe tentoonstellingsruimte. Een blikvanger moest ook het ondergrondse transportsysteem worden dat Elon Musk’s The Boring Company heeft ontwikkeld. Ook het Netherlands Tech Square, een gezamenlijke presentatie van Nederlandse techbedrijven, blijft dit jaar leeg.  

De eerste CES werd in 1967 gehouden. Aanvankelijk draaide de beurs vooral om consumentenelektronica. Maar de laatste jaren is de CES uitgegroeid tot een echte techbeurs met zelfrijdende auto’s, kunstmatige intelligentie, robots en medische gadgets.

Las Vegas, veruit de grootste beurslocatie van Amerika, is diep getroffen door Covid-19. Tientallen grote conventies, beurzen en tentoonstellingen zijn geannuleerd. De laatste jaren moest de gokstad het steeds meer hebben van congresgangers en beursbezoekers.

De vraag is nu wat het lot is van het Mobile World Congress dat elk jaar in februari wordt gehouden. Dit jaar kon dit evenement in Barcelona al geen doorgang vinden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘CES is één grote autoshow’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Intel overspoelt CES met innovaties

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Chipbakker AMD pakt uit op CES Las Vegas

    ActueelCloud & Infrastructuur

    CES: 2020 wordt daverend tech-jaar

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs