Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
iPhone, X, Apple

Apple moet half miljard betalen aan ‘patent troll’

12 augustus 2020 - 09:51ActueelGovernance & PrivacyApple
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Amerikaanse techreus Apple moet meer dan een half miljard dollar aan schadevergoedingen betalen aan Panoptis, een bedrijfje dat patenten in licentie geeft. Dat heeft een rechtbank in Texas beslist.

De zaak draait rond patenten inzake 4G-technologie. Volgens Panoptis schonden zowel de iPhone als de iPad en Apple Watch verschillende van die patenten die het in handen heeft. In januari vorig jaar werd daarom een rechtszaak tegen Apple ingediend. Het bedrijf zegt nog verschillende malen geprobeerd te hebben met Apple te onderhandelen over een schadevergoeding, maar die gesprekken liepen op niets uit. Vandaar dat er naar de rechter werd gestapt.

Opmerkelijk is dat Panoptis en zijn dochtermaatschappijen Optis Wireless Technology, Optis Cellular Technology, Unwired Planet en Unwired Planet International zelf helemaal geen onderzoek doen naar draadloze technologie en ook helemaal niks ontwikkelen. Het zijn zogenaamde ‘patent trolls’, bedrijven die via zo algemeen mogelijke patenten andere bedrijven geld proberen te ontfutselen.

Het is al de tweede keer dat Apple in Texas tegen zo’n patent troll aanloopt. Eerder dit jaar moest het honderden miljoenen dollar schadevergoeding betalen aan VirnetX Holding. Het bedrijfje, met minder dan twee miljoen dollar omzet, eiste royalties voor beveiligingstechnologie die in Facetime werd gebruikt en voor technologie rond vpn’s waarmee de iPhone, iPad en iMac zijn uitgerust.

Aan het persbureau AFP vertelt analist Pierre Breesé van het consultancybureau IP Trust dat vooral de telecomindustrie in het vizier van de patent trolls loopt. ‘Het gaat om erg complexe technologie die door miljoenen patenten wordt beschermd. Dat scherpt de appetijt voor dit soort acties aan.’

In de VS zijn er elk jaar duizenden rechtszaken rond patentschendingen. Volgens de universiteit van Boston zijn die jaarlijks goed voor 29 miljard dollar aan schadevergoedingen.

Meer over

iPadiPhone

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Patent en copyright
    OpinieData & AI

    Digitalisering wakkert patentgroei aan

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Fujitsu stelt patenten beschikbaar voor aanpak corona

    MWC
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Nokia zit op meer dan 3.000 5G-patenten

    Deal handen schudden overname
    ActueelInnovatie & Transformatie

    HI10 neemt Irispact-patenten over

    Play:5 luidspreker
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Sonos sleept Google voor rechter om patentinbreuken

    vrouwe justitia rechter rechtszaak rechtbank
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kwart miljard boete voor Apple wegens patentschending

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs