Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Sectra levert weer beveiligde communicatie aan EU

Europa samenwerking
27 augustus 2020 - 08:54ActueelOverheid
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Het Zweedse Sectra heeft een raamcontract verlengd met de EU voor zijn encryptiesysteem Sectra Tiger. Dit moet het voor Europese organisaties mogelijk maken om veilig met elkaar en met Europese lidstaten te communiceren.

Met deze kaderovereenkomst kunnen de Europese instellingen hun infrastructuur verbeteren, het systeem blijven onderhouden en extra Tiger-apparaten aanschaffen voor veilige communicatie, tot en met ‘top secret’-niveau. Gebruikers kunnen veilig over verschillende veiligheidsdomeinen heen communiceren, terwijl de vertrouwelijkheid en integriteit van elk domein wordt gewaarborgd.

Sectra is bekend als aanbieder van software voor ziekenhuizen (onder meer voor medische beeldvorming), maar ontwikkelt binnen zijn bedrijfsonderdeel Secure Communications ook producten en diensten voor de beveiliging van communicatie. Het aanbod omvat veilige spraak- en datacommunicatie, met oplossingen die op nationaal niveau en door de EU en de NAVO zijn gecertificeerd. Het gaat bijvoorbeeld om apparaten die bestaande vaste en mobiele telefoonverbindingen kunnen versleutelen. Ook veiligheidsanalyses en toezicht op kritieke systemen, zoals de elektriciteits- en watervoorziening, behoren tot de productportefeuille.

De nieuwe overeenkomst met de EU is in juli ingegaan en heeft een looptijd van tien jaar. Financiële details werden niet bekendgemaakt. Het beursgenoteerde Sectra werd opgericht in 1978 en heeft zijn hoofdkwartier in Linköping, Zweden, en kantoren in negentien landen, waaronder Nederland.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    Defensie investeert fors in eigen datacenters en cybersecurity

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    ActueelSecurity & Awareness

    Cruijffiaanse blik op cybersecurity: je ziet het pas als je het doorhebt

    OpinieData & AI

    Is Amerikaanse ai straks nog bruikbaar?

    Glasvezel
    ActueelCloud & Infrastructuur

    België achteraan in glasvezel – is dat een probleem?

    Expert
    ActueelCarrière

    Bedrijven gaan voor ervaren it-profielen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs