Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
bankapp fintech app banking

Cake in zee met Leuvense Dataroots

28 oktober 2020 - 08:52ActueelData & AI
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De fintech-applicatie Cake doet voortaan een beroep op de technologie van het Leuvense Dataroots. Daarmee wil de startup de data die het binnenkrijgt, verwerken en analyseren.

Cake is een soort financiële coach, waarbij gebruikers bankrekeningen aan de app kunnen koppelen. Alle ruw binnengekomen transacties worden overzichtelijk weergegeven en verrijkt met categorieën en inzichten rond de uitgaven. Gebruikers krijgen bij aangesloten handelaren automatisch kortingen of cashbacks toegekend alsook een deel van de opbrengsten van de applicatie. Dit alles moet realtime gebeuren en de gebruikte tools moeten kunnen schalen om steeds meer gebruikers te bedienen. 

Cake werkte initieel zelf een werkende oplossing uit. Deze werd achter een api geplaatst en Dataroots ontwikkelde de koppeling die de link vormt tussen deze api en de front-end. Deze component stuurt de binnenkomende transacties naar het Cake-model dat de ruwe data verwerkt en vervolgens naar de interface van de applicatie. Wanneer de gebruiker bijvoorbeeld een brood koopt met een bankkaart van een aangesloten rekening, verschijnt deze transactie meteen in de app. Ze krijgt de categorie ‘Food’ toegewezen en de gebruiker krijgt een overzicht van de wekelijkse of maandelijkse voedingsuitgaven en de volledige uitgavehistoriek bij die handelaar.

‘Hoewel onze eigen oplossing in essentie functioneel was, botsten we al snel op de limieten van de capaciteit’, zegt Jessica Ruelens van Cake. ‘Nadat het gebruikersaantal groeide en de hoeveelheid data toenam, crashte het systeem regelmatig. Dataroots bouwde een oplossing op maat met het Spark-framework dat een uitstekende schaalbaarheid garandeert bij dataverwerking. Hierbij wordt het model losgekoppeld van de technische implementatie waardoor het mogelijk wordt ontwikkelingen aan beide kanten onafhankelijk te laten evolueren.’

In eerste instantie werden een aantal workshops ingericht om de huidige technologie en de stand van zaken te analyseren. De lijnen werden samen uitgestippeld en machine learning engineer Nick Schouten van Dataroots werkte vanaf dat moment exclusief bij Cake. Daarnaast kon Cake rekenen op permanente ondersteuning van Dataroots. 

Cake-ceo Davy Kestens: ‘Op het vlak van data science zijn we goed in het ontwikkelen van onze modellen maar dit inpassen in het bredere businessgeheel is een andere metier. Gezien we met Cake lean and nimble willen blijven, vonden we een match bij Dataroots als externe partner.’

Meer over

APIApps

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Dataroots: Ai-competentiecentrum van België

    ActueelData & AI

    Leuvenaars achter Dataroots lanceren Dploy.ai

    AchtergrondGovernance & Privacy

    Dataroots verbindt strategie aan ai en ml

    Contract ondertekenen
    ActueelData & AI

    Leuvense Dataroots verdubbelt in omvang

    Bank
    ActueelFinanciële dienstverlening

    Dino van Davy Kestens heet vanaf nu Spencer

    Puzzel
    ActueelFinanciële dienstverlening

    Dries Buytaert stapt in nieuwe startup Davy Kestens

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs